אאא

מובארק יהפוך לאדם חופשי? שופט מצרי החליט לזכות במהלך השבת את נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק בפרשת ייצוא הגז לישראל ולבטל את הרשעתו בהרג 239 מפגינים במהלך המוהומות שקדמו להפלת משטרו. לפרקליטות במצרים ניתנה ההזדמנות לערער על גשר הדין תוך שישים יום.

כזכור, לפני כשנתיים (15.01.2012), לאחר המהפכה הראשונה במצרים, קרא מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל לציבור להתפלל עבור מובארק והביע את תקוותו כי יזוכה מהפרשות בהן שמו היה מעורב. "האיש הזה מובארק, הביא כבוד למצרים, היו מלכים נשיאים מעריצים אותו, הוא עשה כבוד למצרים, הוא הביא הרבה כבוד למצרים, הוא מנע מלחמות, ובמלחמות 'מזה ומזה תאכל החרב' מכאן ומכאן נהרגים, כאן הוא מנע מלחמות, איש שלום, אוהב ישראל".

"הוא נפל עכשיו" אמר הרב עובדיה באותם ימים, "ואני תפילה, אומר לכם, אני מתפלל להקב"ה שיציל אותו מיד שונאיו, ויטע בליבם של השופטים שלו חכמה בינה ודעת, דעה והשכל, משום הכרת הטוב שיפסקו דינו ויוציאו לאור משפטו ויוציאו אותו זכאי, ואח"כ אני יעמוד להתפלל שה' יתן לו רפואה שלמה ויהיה בריא, מצווה להתפלל על כל אוהבם של ישראל".

נוכחים באולם בית המשפט בעת זיכוי מובארק ומורשעים נוספים שזוכו אף הם, פצחו בחגיגות וקראו "יחי הצדק". עלא, בנו של מובארק נישק את אביו במצחו ובירך אותו על ביטול הרשעתו. כאמור, לפרקליטות המצרית ניתנו 60 ימים להגיש ערעור על ההחלטה.  

מובארק באחד הדיונים בבית המשפט בעניין ייצוא הגז (ארכיון) 

עם זאת, לא ברור כעת אם מובארק ישוחרר מבית החולים הצבאי בו הוא כלוא, כשהאפשרויות העומדות על הפרק הן שחרורו בעקבות ריצוי שלוש שנות מאסר שנגזרו עליו בפרשת ארמונות הנשיאות, או המשך מאסרו במקום בשל העובדה שעד עתה ריצה עונש מאסר בעקבות הרג 239 מפגינים ולא בעקבות פרשת השחיתות, כך לפי דיווחים בעיתונות המצרית.  

"אל-מיסראווי" דיווח במהלך השבת כי רעייתו של מובארק פצחה בצהלות שמחה לאחר ההחלטה לבטל את הרשעתו. לפי הדיווח, היא הגיעה לבית החולים הצבאי וחילקה שוקולד ומיני מתיקה לנוכחים.