אאא

דרמה בנתב"ג: מטוס נוסעים של חברת התעופה היוונית "טן איירוויס", שהמריא מישראל לאי היווני קורפו כשעל סיפונו 170 נוסעים ואנשי צוות, נחת אחר הצהריים (ראשון) נחיתת חירום בנמל התעופה בן גוריון, כאשר רק אחד ממנועיו עובד.

הדרמה החלה כאשר כחצי שעה לאחר ההמראה מנתב"ג דיווח הטייס על מצב חירום בשל ירידה בכוחו של אחד המנועים. הטייס הודיע כי הוא שב על עקבותיו וביקש לנחות נחיתת חירום בשדה התעופה.

בשדה נערכו מיד עם קבלת הידיעה לנחיתתו של המטוס ולאפשרות כי הנחיתה תסתיים באסון. בשדה הוכרז מצב חירום ועשרות אמבולנסים, כבאיות ואף מסוקים של יחידת החילוץ 669 הוזנקו למקום.

דובר מגן דוד אדום זכי הלר אמר "הכרזנו מצב חירום והזרמנו לנתב"ג אמבולנסים וניידות מד"א מכל אזור המרכז. מדובר בעשרות רכבי הצלה". "נערכנו מיד עם כל הכוחות שאנחנו זקוקים להם לנחיתת חירום", אמרה סגנית דובר רשות שדות התעופה, עליזה דביר. גם בתי החולים אסף הרופא בצריפין, שיבא בתל השומר ואיכילוב בתל אביב הועמדו בכוננות לקראת הנחיתה.

כאמור, בחסדי שמים המטוס נחת בהצלחה, בסביבות 16:40, והנוסעים הועברו לבית הנתיבות.

נחיתת החירום של מטוס "דלתא" לפני כחודש

כזכור, לפני כחודש מטוס בואינג 747 של חברת "דלתא", שהמריא עם מאות נוסעים מישראל לניו יורק, נתקל בתקלה טכנית, ונאלץ לשוב על עקבותיו ולנחות נחיתת חירום בשדה התעופה בן גוריון.

הטייס הונחה לרוקן את מכלי הדלק מעל הים, בטרם ישוב לנחות. במשך דקות ארוכות ביצע המטוס סיבובים רבים בים התיכון.

על המטוס שהמריא בשעה 1:00 מנתב"ג היו 391 נוסעים, כעבור שעה קלה מההמראה גילה הטייס תקלה במדפי המטוס ומיהר לעדכן את הגורמים הרלוונטיים שהורו לו לשוב לנתב"ג.

עשרות אמבולנסים וצוותי חירום המתינו לנחיתת המטוס במשך דקות ארוכות של חרדה עד לנחיתת החירום שהסתיימה בחסדי השם בשלום.