אאא

הפרקליטות שהגישה ערעור על החלטת השופטת דותן לשחרר את האם למאסר בית, זכתה למהלומה דווקא מכיוונו של שופט בית המשפט המחוזי שדחה את ערעור הפרקליטות, לאחר שהאחרונה סירבה לקבל את הצעת הפשרה שהציע כי הרב פרויליך יהיה נוכח בפגישת האם עם ילדיה בשל טענת הפרקליטות כי קיים חשש כי תפגע בילדיה.

השופט שהורה לשחררה לאלתר למעצר בית בביתה, קיבל את הסכמת פרקליטה של האם, ואמר לנציגי הפרקליטות: "מה קורה לכם? מה היא תעשה? תטביע את כל ילדיה באמבטיה?".

השופט למעשה קיבל את טיעוניו של עורך הדין שדרש כי הפרשה תחזור לפסים שפויים וכי תנוהל כמו כל מקרה דומה. השופט אמר שיש להחזיר את התיק למימדים הנכונים. לדבריו, למרות החשדות הכבדים נגדה, יש לקחת בחשבון שעדיין לא הוגשו לבית המשפט הראיות הרלוונטיות ויש לזכור את מחיר הניתוק של האם מילדיה, אשר על כן שחרר השופט את האשה למעצר בית בביתה תוך שהוא מסתמך על נוכחותם של מבוגרים נוספים בחברתה.

כרמל אף ציין כי בעוד החלטת בית המשפט נעשתה בשום לב ובמחשבה רבה, נראה כי החלטת הפרקליטות לערער עליה נעשתה בחפזון וללא מחשבה. הפרקליטות מצידה מבטיחה כי כבר בשבוע הבא יוגש כתב אישום נגד האם, כתב אישום שיזעזע את הציבור בשל חומרת מעשיה של האשה ואכזריותה.

יצויין כי קודם לכן בדיון שנערך אצל השופטת דותן, מתחה דותן ביקורת קשה על טענת הפרקליטות שד"ר ויל חרג מסמכותו ואמרה כי קשה לה להבין מה קרה פתאום לעמדת הפרקליטות שהסכימה לבדיקה אצלו ועכשיו נוקטת בגישה ביקורתית ותוקפנית כלפיו לאור חוות דעתו שהוגשה לבית המשפט.

וזה מה שהיה למשפחה לומר לאחר השבת בה שהתה האמא ליד ילדיה המתגעגעים: "אחרי שבת מרגשת של ילדים מאושרים ששבו לחיק אמם, בהחלטת שני שופטים בירושלים, אנו תקווה כי רוח זו תקרין גם על הפרקליטות והמשטרה להשיב את הפרופורציות הראויות לסיפורה של האם כבקשת השופט רפי כרמל, לכל הצדדים. לאור זאת אנו דורשים מכלי התקשורת לחדול לאלתר מלחרוץ את דינה ולהשתמש בכינוי 'האם המרעיבה'.