אאא

המשא ומתן עם המפלגות החרדיות מתחדש? ל'כיכר השבת' נודע כי בשעה האחרונה נועדו בכירי המפלגות החרדיות עם ח"כ זאב אלקין מ'הליכוד ביתנו'.

השיחה בין הבכירים נערכה במזנון הכנסת, כאשר השתתפו בה ראשי ש"ס אריה דרעי ואריאל אטיאס, יו"ר וועדת הכספים היוצא משה גפני ובכיר ה'ליכוד ביתנו' ח"כ זאב אלקין.

במהלך הפגישה הצטרף השר סילבן שלום לשיחה בין הארבעה.

הפגישה בין ארבעת הבכירים התקיימה במזנון הכנסת, למרות שהארבעה לא אכלו במקום אלא התיישבו לשיחה בשולחן צדדי ושוחחו.

טרם ברור מה עלה בסיומה של השיחה, אולם גורם בש"ס הצהיר כי הם "אינם מעוניינים לשחק את המשחק הכפול של בנימין נתניהו מול יאיר לפיד".

ח"כ אלקין אמר במהלך השיחה כי נתניהו לא מתכוון להמתין עד מחר בבוקר ליאיר לפיד, וההכרעה ככל הנראה תתקבל כבר הערב. 

גורם בש"ס אמר ל'כיכר השבת', כי "לא מדובר בפתיחת משא ומתן, הפגישה עסקה ב"מה יקרה אם לפיד לא יתפשר'". 

כזכור, מוקדם יותר העביר ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר לראשי המפלגות ש"ס, בבקשה לשבת איתם בשעות הערב כדי לחדש את המשא ומתן הקואליציוני.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתנועת ש"ס השיבו לפנייה כי אינם מעוניינים לשחק במשחק של נתניהו מול יאיר לפיד, אך במידה ויתברר כי כוונותיהם רציניות, הם ישמחו לבוא ולשמוע. 

עוד נודע ל'כיכר השבת' כי בשעה האחרונה הגיע שר הפנים אלי ישי למעונו של מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף שם הוא נועץ על ההתפחויות במשא ומתן הקואליציוני.

לעומת הרוח האופטימית בתנועת ש"ס, ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה), אמר בצהריים ל"כיכר השבת" כי "כל חברי הכנסת של יהדות התורה וראשי ש"ס דרעי ואטיאס נמצאים כאן בכנסת, ככה ששום משא ומתן לא מתנהל איתנו. זה נראה שהליכוד עושים שימוש במפלגות החרדיות בשביל לכופף את יאיר לפיד, ותו לא".

כאמור, בשעה האחרונה נועדו בכירי ש"ס אריה דרעי ואריאל אטיאס, עם ח"כ זאב אלקין, ויו"ר ועדת הכספים היוצא ח"כ משה גפני. כאשר במהלך השיחה הצטרף לארבעה גם השר סילבן שלום.