אאא

ערב השנה החדשה, בסופה של שנה שבה הכריז רשמית על שובו לחיים הפוליטיים, העניק יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, ראיון נרחב שבו התייחס למחאה החברתית, להמלצות ועדות טרכטנברג וגם לחזרה המובטחת למערכת הפוליטית.

דרעי דיבר בתוכניתם של אורלי וגיא המשודרת בערוץ 10, ועורר את הצופים לחשבון נפש עם בואה של השנה החדשה. הוא הסביר את מהותו הפנימית של ראש השנה, וקרא לחשבון נפש אישי וציבורי.

על המחאה החברתית אמר דרעי: "השאירו את החלשים בשוליים. אוי ואבוי אם נחזור למצב שאנחנו בונים את הישראלים החדשים על חשבון ישראל השנייה".

דרעי ביקר אתמול במאהל בחולון, והביע תמיכה במחאה. "אלה אנשים חסרי תקווה, ואחת הסיבות שאני חוזר לחיים הציבוריים היא כדי לייצג את האנשים הללו", אמר.

לדבריו, צריך "לתת להם את ההזדמנות. מה ההבדל ביניהם לבין הילדים האחרים שגדלים בתל אביב?".

על המלצות ועדת טרכטנברג אמר דרעי כי נושא הדיור הציבורי לא נידון מספיק. "לא יכול להיות שהקרקע של מדינת ישראל הוא משאב שהמדינה עושה ממנו כסף, זה משאב של כולנו".

דרעי אמר כי אסור שהמחאה תסתיים מבלי שיקרה הדבר החשוב מכל - הורדת מחירים של עשרות מוצרים בסיסיים. הוא מתח ביקורת על מפגני גיוס התרומות השנתיים לנזקקים והדגיש: הממשלה היא זו שצריכה להעניק את התמיכה ולהבטיח הורדה במחירים.

האם הוא חושב על חבירה ליאיר לפיד, בבחירות הבאות? "אני לא מחפש דברים פופוליסטים זה נראה לי פופוליסטי, יש בינינו הבדלים. לעשות דברים פופוליסטיים ולאחר מכן להיפרד זו לא חוכמה", אמר.

על שילוב חרדים בשוק העבודה אמר דרעי מדובר כבר כעת בשינוי גדול אולם הוא לא נעשה מהיום להיום. "יש היום חרדים רבים באקדמיה ובשורות צה"ל. אני חסיד של לאט לאט. כך משיגים את המטרה". הוא העריך כי בעוד עשר שנים, יישאר מעגל מצומצם ואיכותי של לומדים במגזר החרדי, בזמן שהשאר יפרנסו את משפחתם.