אאא

יו"ר ש"ס אריה דרעי, טוען כי הגזירות על הציבור החרדי מגיעות בחודש אב בשל הגזענות והאפליה ברישום לסמינרים והישיבות. את הדברים אמר יו"ר ש"ס במהלך נאומו בפורום המנהלים של 'המודיע'. 

"כל אחד מאיתנו חייב לעשות חשבון נפש, למה לנו כל הדבר הזה, איך זה יכול להיות?" אמר דרעי, "כל כך הרבה גזירות, לא השאירו סעיף אחד שלא נגעו בו, הרי זה כל כך בולט האפליה, זה כל כך בולט האכזריות, כל כך בולט הרדיפה, וזה עובר בשקט. הכל עובר באכזריות נוראה, מקצצים כ-70 אחוז מתקציב הישיבות, ההנחות בארנונה, מעונות יום, תלמודי התורה, הסמינרים".

דרעי תקף את מפלגת 'הבית היהודי' ואמר: "איך יכול להיות שיהודים שכביכול שומרי תורה ומצוות מסוגלים לעשות כזה דבר, איך הם לא רואים את האמת מול העניים שהם הולכים לגמרי על כל עולם התורה".

"אנחנו צריכים גם לחשוב, איך יכול להיות שבחודש אב אנחנו צריכים להתמודד עם הגזירות הקשות ביותר על הציבור החרדי מאז קום המדינה, מה באמת הקב"ה רוצה מאיתנו".

ואז, השמיע דרעי את הסיבה לדבריו לגזירות: "אני חושב שהתשובה היא ברורה, הגזירות האלה אם שמתם לב יש בהם דבר שמאחד, הם לא מבדילות בין אשכנזי לליטאי או חסידי או משהו אחר, הגזירות נופלות על כולנו, כל מי שחרד לדבר ה' הגזירות נופלות עליו".

"לא יכול להיות, זה חילול ה' שאין כדוגמתו, לא יכל להיות שיש מאות בנים ובנות שמסתובבים, שאין להם מסגרת, שאין להם בית ספר בגלל שהם משתייכים למגזר כזה או אחר,  לא יכול להיות כזה דבר, זה תביעה שלא ימחלו לנו על זה, את הדבר הזה חייבים להפסיק, ואם לא הפנמנו את זה עד עכשיו בצורה טובה הקב"ה נותן לנו את כל הגזירות בחודש אב בכדי שנדע שאם לא נתאחד בטוב הוא יאחד אותנו בכוח, כשכולנו נהיה בצרה אנחנו נתאחד בדבר הזה, זה המסר המרכזי".

 צפו בנאומו של יו"ר ש"ס אריה דרעי הערב בכנס המנהלים של המודיע