אאא

פרסום ראשון: יו"ר ש"ס אריה דרעי הודיע לאחרונה לראש עיריית בית שמש משה אבוטבול, כי בכוונת התנועה לתמוך בו לכהונה נוספת בראשות העיר.

ל'כיכר השבת' נודע כי מאז מונה דרעי לראשות המפלגה, זימן אליו בזה אחר זה מספר ראשי ערים ומועצות מקומיות, לפגישת היערכות לקראת הבחירות המקומיות.  

במהלך הפגישות, מבקש דרעי מהנציגים ברחבי הארץ לסקור בפניו את מצב העיר, את החלוקה בין ש"ס ליהדות התורה, וכן את הפעילות בערים והמועצות המקומיות.

בסיום הפגישה מודיע דרעי לנציג האם בכוונתו לתמוך בו לכהונה נוספת, או שמא להביא מועמד אחר תחתיו.

בדומה לכך, מזמן דרעי את ראשי ש"ס ברשויות המקומיות, אלו שלא מכהנים כראשי ערים, וגם להם דרעי מודיע האם בכוונתו לתמוך בהם לכהונה נוספת.

 (צילום: פלאש 90)
פגישות עם הנציגים המקומיים, אריה דרעי (צילום: פלאש 90)
הגדלה

לפני כשבוע, היה זה ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול, שהגיע לפגישה עם דרעי בהר חוצבים בירושלים. במהלך הפגישה, סיקר אבוטבול בפני דרעי את שנות הכהונה שלו בבית שמש, מהעימותים עם הקהילה הקיצונית בעיר, דרך 'פרשת היריקה' ובניית הקניונים החדשים בעיר המתחרדת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בסיום הפגישה הודיע דרעי לאבוטבול: "תנועת ש"ס בראשותי מתכוננת לתמוך בך לכהונה נוספת בראשות העיר בית שמש, תתחילו לעבוד לבחירות".

בשיחה עם 'כיכר השבת' מאשר אבוטבול את הפרטים ומספר: "אריה הודיע לי שש"ס תתמוך בי לכהונה נוספת, הוא שמע על יחסי הכוחות בין יהדות התורה ואגודת ישראל עם ש"ס, אני הבעתי סיפוק".

אבוטבול סיפר על התקופה החדשה שתנועת ש"ס נכנסת אליה לאחר החלפת יו"ר המפלגה: "אנחנו בתחילת המערכה, אני מאמין שאריה ייתן את כל כוחו להצלחה, זה מבחן של כולנו וגם שלו, אני יעבוד עם אריה כמו שעבדתי עם אלי, אני בקשר טוב עם כולם ואני מאחל הצלחה לאלי ישי בהמשך דרכו".

כזכור, בראיון בלעדי שהעניק אריה דרעי ל'כיכר השבת' הוא הודיע על שינוי דרמטי שצפוי להיות ברשויות המקומיות:  "יש לי קריטריון אחד בהחלטה בסוף מי ייצג את ש"ס, הקריטריון הראשון הוא קודם כל שהוא מתאים ושפניו יהיו לציבור, אחד שאני לא אשוכנע שהוא באמת ישרת את הציבור בין מי שנמצא במקומו ובין חדש הוא לא יהיה שם. ש"ס זה נכס ציבורי, אי אפשר למנות נציגים מקורבים רק בגלל שיש להם קרבה או וותק, זו לא ירושה של אף אחד".

דרעי הוסיף ואמר: "אני חרשתי את הארץ במהלך הבחירות, אני מכיר היום את השטח, אני ראיתי בבחירות מי עבד במסירות נפש וכמובן שהם אלה שיהיו בקדמת הבמה, בבחירות לרשויות המקומיות, יהיה שינוי דרמטי, לא סתם שינוי, אני הולך לשנות בצורה משמעותית מאוד את הרשימות" אמר דרעי ל'כיכר השבת'.