אאא

יו"ר ש"ס אריה דרעי תקף בצהריים (רביעי) במסגרת נאום 40 חתימות במליאת הכנסת את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "שני ההישגים הגדולים של מנחם בגין היו לחבר את החרדים לחברה הישראלית והדאגה לשכבות החלשות. הממשלה בראשותך הצליחה בשנה האחרונה למחוק את כל ההישגים של מנחם בגין".

דרעי המשיך ותקף את רדיפת המגזר החרדי על ידי הממשלה בראשות נתניהו: "כל שבוע כאילו יושבים מועצת חכמי הממשלה וחושבים איך לפגוע בחרדים, ולגרום להם לא להרגיש חלק מהחברה הישראלית. עוד לא התאוששנו מהסנקציות הפליליות, ואנחנו מתעוררים אתמול עם הכותרת שחרדים וערבים לא יקבלו כמו כל השאר. מזל שזה כולל גם את הערבים כך שבג"ץ לא יפסוק נגדנו וזה לא יעבור בג"ץ".

"הממשלה בראשותך לקחה את שני הציבורים הכי יקרים לליכוד, החרדים והשכבות החלשות, והתנתקה מהם. הרחקתם אותנו ואתם לא רוצים אותנו, ולכן המשימה שלנו היא להפיל את הממשלה" האשים יו"ר ש"ס את נתניהו.

דרעי תקף במרומז את יאיר לפיד: "יש אנשים בממשלה שלא מעניין אותם שום דבר חוץ משנאה והסתה וקיטוב בעם".

על חוק הגיור שעבר בוועדת החוקה אמר דרעי: : "הדיינים והרבנים שלנו עושים מאמצים עליונים כדי לתת הכשר לגיורים בצבא, ואתם הולכים לפרום את זה בגלל דילים פוליטיים מהחוקים של שבוע שעבר. אתם תגרמו לכך שיהיו פה פנקסי קהילות".

דרעי סיים את דבריו ואמר: "ההישג הגדול של הממשלה הוא קיטוב, שנראה, התרסה ותחושה של ציבור גדול מאוד שהם לא אזרחים רצויים".

צפו בנאומו המלא של אריה דרעי במליאת הכנסת