אאא

פרסום ראשון: יו"ר ש"ס אריה דרעי העביר הבוקר (שלישי) הוראה ברורה לחברי הכנסת שלא להתראיין בכלי התקשורת בכל הנושא שקשור להערכות פוליטיות לגבי הממשלה הבאה.

יצוין כי שעה קלה לאחר שיצאה ההודעה, העניק אלי ישי ראיונות בכלי התקשורת.

ל"כיכר השבת" נודע כי אריה דרעי שיגר הבוקר סמס ברור לכל חברי הכנסת של המפלגה בו הוא כתב: "חברים יקרים, אני מבקש לא לתת הצהרות או הערכות פוליטיות לגבי הממשלה הבאה, כמו במי נתמוך או עם מי לא נשב בממשלה".

"צריך להיות קו אחיד ויש שיקולים רחבים מאוד. וכבר אמרו חכמים דבר אחד...", הוסיף דרעי.

דרעי ציין לחברי הכנסת כי "חשוב מאוד שתתראיינו כמה שיותר על ש"ס חזקה מאוחדת".

יו"ר ש"ס שהולך בקמפיין הבחירות על הנושא החברתי, קרא לחברי הכנסת להתראיין כשהנושאים יהיו "ש"ס חברתית על שני התנאים שלנו שלושים שקל שכר מינימום ומע"מ אפס על מוצרי יסוד".

את ההודעה סיים דרעי: "השם יתקן אותנו בעצה טובה אמן ויום טוב".

כאמור, שעה קלה לאחר שליחת ההודעה, נראה כי לא כולם מקבלים ומכבדים את בקשתו. היו"ר לשעבר ח"כ אלי ישי המשיך להתראיין בדיוק על הנושאים בהם דרעי ביקש שלא לדבר.

ישי אמר בראיונות כי "אין ספק שהממשלה הזאת הייתה הרכב של ראשי מפלגות שאחד עוזר לשני להרוג את הראש של השלישי. הם דאגו כל הזמן לכותרות ועכשיו זה מתפוצץ. לי נראה על פניו שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה, ואם כן אני לא רואה את ש"ס הולכים עם לפיד".

בתוך כך, בכינוס סגני ראשי הערים של ש"ס ובכירי התנועה באשדוד, כינוס בו אלי ישי לא נטל חלק, אמר דרעי לכלי התקשורת כי "ממשלה של פחות משנתיים לא טובה לעם ישראל, אבל לפעמים אין ברירה".

"עם כל הצער והכאב, אני מברך על כך שהולכים לבחירות. זו הייתה ממשלה שחצנית, יהירה, אטומה ואכזרית. זעקת החלשים והאביונים והמשפחות והילדים הקטנים עלתה לשמיים ובורא עולם קיבל את התפילה", הוסיף דרעי.

דרעי טען כי "אין דיל לפני הבחירות, אין לנו שום הסכם. היו שני דילים, מימין ומשמאל. אתמול עוד ניסו לשכנע אותי לא ללכת לבחירות, להקים ממשלה בלי נתניהו. אנחנו אמרנו כל הזמן 'ממשלה חלופית? רק אחרי הבחירות'".