אאא

יו"ר ש"ס אריה דרעי מגיב לתקציב המדינה שאושר בערב חג ואומר על רקע פרסום נתוני דו"ח ה-OECD: "יכניסו עוד עשרות אלפי ילדים וקשישים חדשים למעגל העוני".

"אמש ערב החג" כתב דרעי הערב (רביעי) בעמוד הפייסבוק שלו: "עברה בממשלה הצעת התקציב עם הגזירות הקשות המתוכננות, הממשלה כולה למעט שר אחד הצביעה בעד ההצעה, ספק רב אם במהלך הדיון מישהו שם נתן את דעתו על הנתונים הבאים שמתפרסמים היום".

דרעי הציג את מצב העוני החמור בישראל וכתב: "אחד מכל חמישה ישראלים הוא עני ואחד מכל שלושה ילדים ישראלים חי בעוני, בכך ישראל מתייצבת היום במקום הראשון והמביש במדד העוני בקרב המדינות המפותחות (OECD). כך עולה מדו"ח חדש שפרסם הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי המאגד 34 מדינות".

דרעי תקף את התקציב, ואמר שאישורו יכניס עשרות אלפי ילדים למעגל העוני: "הנתונים החמורים הללו פורסמו עוד בטרם נבחנו ההשלכות שיהיו כתוצאה מיישום הגזירות החדשות אשר בוודאי יכניסו עוד עשרות אלפי ילדים וקשישים חדשים למעגל העוני, ויחמירו את מצבם של מאות אלפים נוספים שכבר נמצאים שם".

"אני קורא לראש הממשלה" הוסיף דרעי: "לאור הנתונים החדשים לפתוח מחדש בממשלה את הדיון בנושא התקציב ולבטל לאלתר את הגזירות הקשות בטרם יהיה מאוחר, מדובר בתקציב דו שנתי שהולך להמיט אסון על שכבות רחבות באוכלוסייה". 

דרעי סיים את דבריו כשהוא מבהיר את דעתו שיש להגדיל את הגרעון: "בבחירה בין להיות במקום הראשון כמדינה שילדיה רעבים לבין להיות מדינה שהגרעון שלה הוא גדול יותר אני בהחלט מעדיף את האחרון, יש להגדיל את יעד הגרעון ולעצור את החרפה הזו ויפה שעה אחת קודם".