אאא

המהפכה בתנועת ש"ס: היו"ר החדש ישן של מפלגת ש"ס, ח"כ אריה דרעי בתגובה ראשונה למינוי החדש: "זה לא תפקיד קל".

בראיון ראשון שהעניק הערב (חמישי) דרעי לרדיו קול ברמה, אמר: "אני לא רוצה להתייחס לשום דבר לפני שמועצת חכמי התורה תחליט. בעז"ה כל החלטה שתחליט מועצת חכמי התורה- אנחנו נצא משם מחוזקים, נצא לעבודה, יש לנו המון עבודה".

דרעי הוסיף: "ש"ס באופוזיציה, זה לא תפקיד קל, יש בחירות לרשויות המקומיות, יש את הבחירות לרבנות הראשית, יש הסדרי חקיקה, יש גזירות קשות על השכבות החלשות ועל עולם התורה, ואני מקווה שהדברים הבהירים והברורים של מועצת חכמי התורה היום - יתנו את האפשרות והכלים לכל אחד לתרום את כישרונותיו".

במקביל יצויין, כי יו"ר ש"ס לשעבר ח"כ אלי ישי, סירב עד כה להגיב להחלטה של מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף, וטרם מסר את תגובתו לחלוקת התפקידים החדשה בשורות התנועה הספרדית.

בתוך כך מדווח, כי חברי מועצת חכמי התורה של ש"ס כבר חתמו על מסמך בו מפורטת חלוקת התפקידים החדשה בתנועה, והערב צפויה המועצת להתכנס בבית מרן הרב עובדיה יוסף בכדי להכריז רשמית על השינוי. יצויין, כי חבר המועצת הגאון רבי שמעון בעדני ייעדר מהכינוס בשל מצבו הבריאותי, אי לכך, מרן הגר"ע שוחח עמו במהלך היום בטלפון וזה נתן את הסכמתו המלאה לחלוקה.

 (צילום: פלאש 90)
אריה דרעי  (צילום: פלאש 90)
הגדלה

כפי שחשפנו לראשונה, המהפך בתנועת ש"ס הושלם לאחר שהבוקר (חמישי) מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף הכריע כי חבר-הכנסת אריה דרעי ימונה ליושב-ראש תנועת ש"ס.

לפי החלטתו של הגר"ע יוסף ח"כ אריאל אטיאס ימונה לכהן כיו"ר סיעת ש"ס בכנסת וח"כ אלי ישי ימונה לאחראי על מערך החינוך של תנועת ש"ס.

מפרטים שהגיעו ל"כיכר השבת" עולה, כי ההחלטה התקבלה לאחר שבחודשים האחרונים מרן הרב עובדיה יוסף שמע על ההתכתשויות בתוך התנועה שחלקם פורסמו בכלי התקשורת, והנזק הגדול שזה מסב לתנועה הן בקבלת ההחלטות והן ברמת השטח אצל פעילי התנועה והחשש כי בבחירות הקרובות לרשויות המקומיות, ללא מנהיג אחד שיוביל את המפלגה, ש"ס תקרוס.