אאא

אמש (שלישי) שודר בערוץ 10 סרט מיוחד על מנהיג ש"ס אריה דרעי, סרט שצולם במשך שלוש שנים.

העיתונאים רביב דרוקר ונדב פרי ליוו את דרעי בכינוסים בהם הוא השתתף, ואף יצאו אתו לטיול משפחתי לאיטליה, שם טייל עם רעייתו בתו וחתנו.

רביב דרוקר שאל את דרעי האם הוא חושב שהתיק נגדו היה תפור: "אני לא הייתי מגדיר את זה תפור, אמרתי את זה פעם כי הייתי צעיר".

על יום כניסתו לכלא: "כשסגרו עליי את הדלת פתאום נהיה שקט, הרגשתי שיצאתי לחופשי, זהו, אין לי יותר מסגרות, אני לא חייב יותר לאף אחד שום דבר, אני לא צריך להציג לפני אף אחד, אין לי עול של תנועה על הכתפיים, אין לי עול של מחאה שאני צריך להוביל, נכנסתי למעשייהו פתאום הרגשתי שאני חופשי לגמרי".

על הצפיות שלו מתנועת ש"ס: "האמת שאני ציפיתי שבש"ס יבואו ויגידו 'בא תיקח את זה בחזרה - תחזור להנהיג', הרי כך הם הציגו את זה כפיקדון, אני מבין מהר מאוד שאני לא רצוי שם".

דרעי מאשים בכירים בש"ס בהדחתו מהתנועה: "לא בחינם ברק צעק שהוא לא מנהל משא ומתן עם ש"ס בלי אריה דרעי, בסוף התברר לי שזו לא הייתה יוזמה שלו אלא יוזמה של אנשים אחרים שבקשו ממנו להגיד את הדבר הזה, זו היה יוזמה של אנשים בש"ס, וכמובן שהם באו לרב עובדיה ואמר לו 'מה אפשר לעשות, ברק לא מוכן, ואז אם אנחנו לא נכנס לקואליציה נפסיד את כל רשת תרבות לתורה, כל מוסדות החינוך יתמוטטו', וכמובן שהרב שהוא באמת דואג לשם שמיים אמר מה אפשר לעשות..."

דרעי המשיך ודיבר על התחושה שבכירים בש"ס, כשהוא רומז שכוונתו לאלי ישי - בגדו בו: "כשאני הבנתי שיש קבוצה של אנשים, בא נגיד אוכלי לחמי, אנשים שאני גדלתי אותם, משתמשים בשיטות כאלה, זה שבר אותי ומאוד פגע בי, יותר מכל המשפט ויותר מכל החקירות, מה שכיבה אצלי את הגחלת זה היה מה שעשו בתוך הבית (בית הרב עובדיה יוסף י.כ) אנשים מקורבים, שזה מאוד פגע בי".

בסוף הסרט שצולם לאחר האחדות בש"ס דרעי אומר: "כשרבים ועושים ברוגז אומרים דברים שכשעושים שולם מצטערים עליהם אחר כך, וכל מה שנאמר- כמו שאני לא עושה חשבון על מה שאמרו עליי, אני מאוד מקווה ומשוכנע וגם כך סיכמנו בנינו (עם אלי ישי י.כ) שלא מתחשבים במה שהיה ולכן מה שאמרתי- אמרתי, נגמר הסיפור".

צפו בסרט המלא באדיבות 'המקור' - ערוץ 10