אאא

למרות הדיווחים על קרע במשא ומתן הקואליציוני בין 'יש עתיד' ו'הליכוד ביתנו', אריה דרעי ממשיך לשדר כי פניה של ש"ס לאופוזיציה. בשאילתא במליאת הכנסת אמר דרעי: "תהיה ממשלה של לבנים ללא חרדים".

 דרעי העלה שאילתה לשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' בנוגע להצתת בית ספר חסידי לבנות בעיר בת-ים ואמר: "הנערים לא גדלים סתם עם שנאה כזו. אני המום, ראיתי הרבה מאבקים פוליטיים בחיי אבל האווירה שנוצרה כאן בבית הזה, של הדרת החרדים – כשאני רואה את עיתון "ידיעות אחרונות " ובו שיר הלל ללפיד על ההישג הגדול שהשיג - ממשלה ללא חרדים, אנו נותנים לכך גיבוי והתקשורת נותנת לכך גיבוי. מה לנו כי נלין על נערים ששורפים בית ספר של בנות?" תקף דרעי.

דרעי הוסיף ואמר: "כולנו הבנו שהצבת תנאי של שוויון בנטל הכוונה היא שהחרדים לא יהיו בממשלה, אבל עשו זאת עם בושה, תחת כותרת של עקרונות. היום איבדו את הבושה. ההישג הגדול הוא ממשלה ללא חרדים. אני מקבל את זה שאין מפלגות חרדיות בממשלה. אבל הכותרת 'ממשלה לבנה ללא חרדים' זה מסר שאסור לעבור לסדר היום אם לא התופעה של הנערים תחזור על עצמה בכל הארץ," אמר ח"כ דרעי.

השר אהרונוביץ' השיב לדרעי כי אכן הייתה שריפה אך ככל הנראה אין מדובר בהצתה על רקע דתי, אלא במעשה ונדליזם ובבריונות. "חשבתי שתשבח את עבודת המשטרה על המעצרים" אמר אהרונוביץ והוסיף: "אך אתה אומר כי בוודאות היה רקע דתי. כשיוגשו כתבי אישום אנו נדע על איזה רקע מדובר. לא אתייחס ללינקג' שעשית בין האירוע ל"ידיעות" אלא רק לעבודת המשטרה".