אאא

המהפך בש"ס: לאחר 14 שנה פתח היום אריה דרעי את ישיבת סיעת ש"ס כשלראשונה מאז שובו לש"ס הוא ניצב בראשות המפלגה לבדו, ללא מנהיגים נוספים כפי שהיה נהוג בתקופת ה'שלישיה'.

דקות לפני כן, זימן את חברי הכנסת של התנועה בזה אחר זה ללשכתו, מהישיבה והפגישה האישית נעדר אלי ישי שבימים אלה שוהה בחופשה.

דרעי הקפיד לחזור על דבריו מהימים האחרונים ואמר: "נגמרו כל השמועות וכל הדיבורים על מחנות, אין אצלי יותר אנשים שמקורבים לפלוני או אלמוני, כולם אחיי, כולם בניי, כולם חברים שלי".

בין היתר, ניסה דרעי בדבריו להרגיע את עסקני ש"ס החוששים מפני פיטורים על רקע אישי וכאות נקמה במחנה ישי: "אני מבטיח לכולם שלא יהיה שום שיקול של פגיעה באנשים במי שהיה איתי ומי שלא היה איתי, היום כולנו ביחד במשימה הזאת, כולנו תחת הנהגתם של מועצת חכמי התורה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במהלך דבריו, הזהיר דרעי את חברי הכנסת שלא ליפול ל'רשתו של יאיר לפיד': "זה לא מאבק בין דתיים לחילונים, את זה צריך לזכור, לא להיכנס לטעות הזאת, אנחנו משחקים לידיים שלו ומסיתים את הכיוון מהעיקר. המאבק בינינו ליאיר לפיד הוא לא מאבק של חילונים וחרדים, הוא מאבק אולי אידאולוגי, בין אלו שיש להם לאלו שאין להם" הזכיר דרעי את הסלוגן אותו אמר עשרות פעמים במהלך הבחירות האחרונות.

דרעי חזר והדגיש: "חברים, תשתדלו לא ליפול למלכודת הזאת, ייגררו אותנו למאבק של חרדים וחילונים, זה לא המאבק".

בישיבת הסיעה נכחו חברי הכנסת של ש"ס, ומי שניהל אותה היה יו"ר הסיעה ח"כ אריאל אטיאס שברך את דרעי על מינוי בשבוע שעבר ואמר: "ברכות על התפקיד, עומדת בפניך משימה מאוד קשה".