אאא

מבצע צוק איתן: בימים האחרונים מתראיין יו"ר ש"ס לשעבר ח"כ אלי ישי באולפני הטלוויזיה בזה אחר זה, עורכי התוכניות מזמינים את ישי לפרשן את המבצע הצבאי והחלטות הקבינט, ישי היה שנים רבות בכיר בממשלה, חבר קבינט וחבר ב'מטבחון' של ראש הממשלה נתניהו, שם היו מתקבלות ההחלטות הקשות.

לעומת זאת, יו"ר ש"ס אריה דרעי כמעט ולא התראיין בנושא הלחימה בדרום, אמש (רביעי) התראיין דרעי לתוכנית "חדשות הלילה" בחדשות 2 ומתח בקורת על אלו שמתראיינים ויושבים באולפנים: "אולי אני מהדור הישן, אני  לא חושב שתפקידנו כאישי ציבור לרוץ לאולפנים ולתת עצות לראש הממשלה או בקורת, העם מסתכל עלינו, העם נמצא בחרדה גדולה, הוא רוצה הנהגה שתומכת בכוחו הביטחון נותנת לו גיבוי, לכן אני חשבתי שזה מיותר.

"הפטפטת הזו - הביקורת הזו היא מחלישה את העם, היא מעכירה את רוחו. מה היה קורה אם היינו רואים מלחמות בחמאס בטלויזייה שלהם. להשמיע עכשיו בקורת? זה לא מכובד".

עם החלטת הקבינט להכריז על הפסקת האש לבקשת מצרים, יצא אלי ישי במתקפה חריפה על ההחלטה ואמר: "הפסקת אש בעת הזו הינה סטירת לחי לאזרחי ישראל כולם - לממשלת ישראל ישנה מחוייבות לבטחונם של אזרחי ישראל והפסקת האש סותרת נחרצות מחוייבות זו.

"הייתה לנו החובה והיכולת למוטט את תשתיות החמאס ולהחזיר את עזה עשרות שנים אחורה. הפסקת אש בעת הזו מהווה סתירת לחי לאזרחים ובפועל תהיה רק פסק זמן לפני חידוש הירי והחזרת המציאות, שאזרחי ישראל יהיו במקלטים ותחת איומי הגראדים והרקטות".

דרעי לא אהב את הביקורת על החלטת הקבינט וחושב שכן היה צריך להסכים לבקשת מצרים: "זאת הצעה שקולה, יש הרבה מן השכל, אני מבין את הבוקרת גם, אבל אני חשוב - מה הפסדנו? הנה שש שעות חכנו, מה קרה? שום דבר. מצרים היא השותפה הגדולה ביותר שיש לנו במזרח התיכון, והיא היחידה שיש לה עדיין השפעה על חמאס. אז סיסי היום עוד יותר כועס על חמאס, אז מה הפסדנו בשש שעות האלה? מה כל ההתנפלות על ראש הממשלה? אז קבלנו החלטה בואו נקבל אותה".

בהמשך נשאל דרעי ישירות על דבריו של אלי ישי שקרא להחזיר את רצועת עזה 40 שנה אחורה, גם את האמירה הזו דרעי לא אהב: "אני לא הייתי 40 שנה אחורה בעזה, אני לא יודע מה זה 40 שנה. שאלתם למה לא באתי לכאן עשרה ימים - אני לא בא לכאן כדי שלא להגיד אמירות כאלה".

 (צילום: פלאש 90)
אלי ישי באולפן חדשות 2, הצהריים 
הגדלה

דרעי המשיך ותקף את ישי: "עם כל הכבוד, מישהו יודע מה המגבלות הבן לאומיות שיש לנו?, מה זה הדין הבין לאומי?, אנחנו יכולים לנתק חשמל לעזה?, אנחנו יכולים להפציץ סתם מהאוויר?. רק מי שנמצא בקבינט ויושב על תוכנית תוכנית ומכיר את כל המכלול של המודיעין ואת כל המכלול של השיקולים ורק אז הוא מחליט".

"סתם לזרוק לאוויר?!. אני מבקש מכל חבריי להתאפק, את כל העצות שיש - יש דרך להעביר אותם, היום צריך לתת גיבוי, את העצות והביקורת יש דרכים להעביר אותם" הוסיף דרעי כשהוא מכוון את דבריו לאלי ישי.