אאא

הבחירות לרשויות המקומיות: יו"ר ש"ס אריה דרעי נכנס הצהריים (שני) למעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, כשהוא מלווה בחבר מועצת חכמי התורה של ש"ס הגאון רבי שמעון בעדני.

בעוד כשבוע, יוגשו הרשימות הסופיות של המתמודדים לתפקידי ראשי הערים ולמועצות המקומיות, ובש"ס טרם החליטו מי יהיה מועמד התנועה לתפקיד ראשות העיר אלעד, וזאת בשל הניסיון האחרון להגיע למועמד מוסכם עם 'דגל התורה'.

בינתיים, יו"ר ש"ס אריה דרעי מנסה להשפיע גם דרך מנהיג הציבור הליטאי - מרן ראש הישבה הגראי"ל שטיינמן, אליו הוא הגיע הצהריים יחד עם חבר מועצת חכמי התורה רבי שמעון בעדני.

במהלך השיחה, אמר דרעי לראש הישיבה כי הוא מגיע מחדרו של הגר"י יוסף, שביקש ממנו להעביר מסר באשר לעיר אלעד, לפיו מפני שבעיר יש רוב ספרדי - יש לבחור בראש עיר ספרדי שיהיה מוסכם גם על דגל התורה. דרעי הבהיר בשם הגר"ע יוסף, כי במידה ולא תהיה הסכמה - ש"ס  תציג מועמד מטעמה, למרות זאת, דרעי הבהיר כי ש"ס מעדיפה לעבוד בשיתוף פעולה עם יהדות התורה.

 טרם ברור האם המאמצים יועילו והמפלגות החרדיות בעיר אלעד יביעו תמיכה במועמד מוסכם, או שמא הציבור הליטאי יתמוך בסגן ראש העיר ישראל פרוש והעיר החרדית תיגרר לזירת קרב בין הציבור הספרדי לאשכנזי בעיר.