אאא

לאחר שתיקה ארוכה של יו"ר ש"ס אריה דרעי באשר לחוק הגיוס שעבר בתחילת השבוע (ראשון) בישיבת הממשלה ברוב של 14 שרים, התייחס אתמול (שני) דרעי לחוק ואמר כי מדובר במלחמת תרבות.

בפתח ישיבת סיעת ש"ס אמר דרעי כי "יש תהליכים שקוראים בחברה הישראלית בשנים האחרונות של שילוב חרדים, של מי שהוא רואה שהוא לא כשיר ללמוד או לא מעוניין ללמוד והוא רוצה להשתלב בשוק העבודה ובצבא, התהליכים האלו קוראים לאט לאט בצורה טבעית בשנים האחרונות".

"לצערי", המשיך דרעי, "כל הניסיונות לכפות לאכוף על החרדים אורח חיים מסוים על-ידי סגירת הברזים הכלכליים בצורה ברוטלית ומוחלטת, ועל ידי זה להוציא אותם בכוח לשוק העבודה או לתרבות החילונית, לא יצליח. מה שיקרה זה שגם אלה שרצו להשתלב - לא ישתלבו, כיוון שהם יראו את זה כמלחמת תרבות".

דרעי התייחס לחרם הסטודנטים חרדים בקרית 'אונו': "מי שראה את מה שקרה בקמפוס של הסטודנטים ב'אונו', ש-400 סטודנטים חרדים שקבלו תארים במשפטים ותארים אחרים, המחאה שהם עשו בהזדהות עם הציבור החרדי ובהזדהות עם בני הישיבות, עד כדי כך עד שהם גרמו ששר החינוך ולאחרים לא יגיעו לטקס שם, כיוון שהם רואים בזה כמאבק תרבותי שמנסים לשנות את אורח החיים של הציבור החרדי". 

לסיום אמר דרעי כי "בסוף הציבור יפתח את עיניו ויבין את האמת, וכמו שעברנו במשך השנים גזירות רבות נעבור גם את הגזירות הללו".