אאא

המלחמה בין ראשי ש"ס הופכת לגלויה: ח"כ אריה דרעי, שובר את השתיקה שגזר על עצמו מאז התוצאות הלא מחמיאות שקיבלה ש"ס בבחירות לכנסת ה-19 ומאשים: "לא נתנו לי את תפקיד היו"ר". 

עד היום נהג דרעי שלא להתייחס להאשמות הפנימיות בתוך ש"ס לגבי כישלון הבחירות, ולהשתדל להתרחק מהמחלוקות שקיימות בתנועה, אבל הערב הוא משמיע בצורה ברורה טענות והסברים לכישלון המערכה, ואינו מסתיר את הקרב על תפקיד היו"ר. 

בראיון לחדשות 2 תקף דרעי: "אני שומע שמישהו מתדרך נגדי" אמר דרעי כשהוא רומז ככל הנראה לאלי ישי, והוסיף: "אז הגיע הזמן להגיד את האמת, אני לא קבלתי מעולם את תפקיד יו"ר ש"ס, צירפו אותי כמספר 2 ברשימת ש"ס, לא שמו אותי אפילו בראש הרשימה, עם כל הכבוד. נכון, הלכתי להיות יו"ר מטה הבחירות ועבדתי יומם ולילה".

"מנעתי מחיים אמסלם ואמנון יצחק שביחד לקחו לנו שלושה מנדטים, וזה שש"ס לא התמוטטה, וש"ס קיבלה 11 מנדטים וחמישים אלף קולות תוספת זה הישג אדיר לש"ס בתנאים" אמר דרעי.

דרעי המשיך במתקפה, וטען כי לא ניתן לבוא אליו בטענות: "אם היו נותנים לי להיות יו"ר ש"ס או להיות בראש רשימת ש"ס יכלו לבוא אלי בטענות". גם את המשא ומתן לא נתנו לי לנהל, היה צוות של שלושה שניהלו אותו, היה צוות שמיצה את עצמו וצריך להכריע, לכן אין לי כשלונות".

דרעי התייחס גם למשא ומתן הקואליציוני: "לא היה משא ומתן עם ש"ס לאורך כל החודשיים האחרונים, ישבנו אומנם פעמיים בכפר המכבייה ונהנינו מאוכל כשר למהדרין אבל לא היה משא ומתן, ולכן לא דנו אף פעם בנושא רציני, השתמשו בנו".

במהלך הראיון התייחס דרעי לממשלה החדשה וטען כי היא גזענית: "היום נפל דבר בישראל. בא נקח כדוגמא, כמשל, בבית"ר ירושלים (קבוצת ספורט י.כ) הביאו שני צ'צ'נים, כל המדינה סערה - 'אנחנו גזענים', איבדו את הבושה. היום לא מתביישים להגיד ממשלה בלי חרדים".

דרעי הצהיר על המשך דרכה של ש"ס: "אנחנו מהיום שישביעו את הממשלה נהיה אופוזיציה לוחמת, אנחנו נייצג את כל אלה שאין להם, לעוני אין צבע, אין כיפה".

באשר לאפשרות שירוץ לראשות עירית ירושלים אמר דרעי: "זה עוד ספין. שלחו את אריאל אטיאס לעסקים, אותי לעיריית ירושלים. אני הולך ביחד עם חבריי להפיל את הממשלה הזאת, זאת ממשלה רעה לכל השכבות החלשות, היא ממשלה שהולכת לפגוע בסמלי היהדות במדינה, לכן אנחנו נעשה הכל כדי שהממשלה הזאת תיפול".