ממציא שקרים בלי למצמץ. מעוז
אאא

עד כמה יכול אדם המתהדר בנוצות 'מומחה לכלכלה' לשקר ללא בושה, להפריח נתונים שקריים שלא היו ולא נבראו מעולם, ועוד לעשות זאת בשידור חי בלי למצמץ? אם המדובר בשלמה מעוז, התשובה לשאלה הזו היא: אין גבול. אין גבול לחוצפה, לרשעות ולנבזות של האיש, המנסה להתחזות למומחה כלכלה.

זה היה אמש, בתכנית 'כל היום' ברשת ב', כאשר שלמה מעוז, עלה להתראיין בנושאי המחאה החברתית, אך חיש מהר הפנה את הדיון במדיניות הכלכלית של הממשלה, למה שמבחינתו הבעייה העיקרית: "שמת לב שהחרדים לא מפגינים?" הוא אומר למראיין, וממשיך להסביר מדוע: "זה מפני שהם הנהנתנים, הם נהנים, יש להם בתי ספר מסובסדים, ישיבות מסובסדות, אוטובוסים צהובים מסובסדים, מזון מסובסד, קרקע מסובסדת כמו ברמת שלמה הכריזו כרגע שיבנו שם שוב, או באלעד..."

המראיין מצידו, חש ככל הנראה תמיהה עקב הדברים שהשמיע הד"ר השקרן, אודות המצב הכלכלי הפנטסטי של החרדים שהחיים אצלם נעשים ללא מאמץ - חינם אין כסף, וניסה לתהות, "הרי מדובר באוכלוסיה הכי ענייה, זהו פרדוכס?!", אלא שהמסית לא נבהל והמשיך ללהג: "זו אוכלוסיה מאוד ענייה, כי בעצם היא חיה כולה על כספי חלוקה".

והשטויות המשיכו גם הלאה: "יש כבר ניצנים של חלק מהם שמוכנים לעבוד. אני מכיר אחד שדווקא... הפנצ'ר-מאכר שלי שהוא חרדי ועובד ולא רואה בזה בושה".

בשיחה עם 'כיכר השבת' היום, נתבקש מר מעוז להסביר איך עומדים דבריו במבחן המציאות, ועל בסיס מה הצהיר כי החרדים מקבלים קרקע מסובסדת באלעד וברמת שלמה, דבר שאין לו שום בסיס ואחיזה במציאות, ולא נטען מעולם על ידי אף אחד.

תחילה ניסה מעוז לטעון כי העובדות הללו נכונות, אולם כשניסינו לעמת אותו עם הפרטים והעובדות הידועות, התחמק והשיב כי הוא עסוק כעת ואינו יכול לדבר.

לא למותר לציין, כי אלעד, כמו רמת שלמה, כמו כל קרקע אחרת בארץ, שווקה על ידי משרד השיכון במכרז פומבי - לכל המרבה במחיר. באף לא אחד מן המקומות הללו לא סבסדה המדינה את הקרקע - נהפוך הוא: היא מכרה אותה במלוא שוויה ובסכומי עתק לקבלנים וליזמים שהתחרו במכרז על הבנייה והשיווק. בדיוק כפי שנוהגת המדינה בכל קרקע אחרת ברחבי הארץ.

טענת ההבל הנוספת שהשמיע, כי החרדים מקבלים מזון מסובסד, היא טענה אנטישמית מהזן הנמוך ביותר, נוסח עלילת הדם. כזו שמדהים כיצד אדם הטוען להיותו מומחה לכלכלה אינו בוש להוציא מפיו דברי הבל שכאלו.

אף טענותיו כי בתי הספר החרדים מסובסדים הינן שקר בולט, שהרי אחוזי המימון מטעם המדינה לילד חרדי, הינו כחמישים אחוזים בלבד בהשוואה לילד בחינוך הממלכתי...

לכל הנ"ל, יש רק הסבר אחד: השנאה העיוורת לדת ולחרדים - מעבירה אותו על דעתו.