האברך הדורס בראיון לערוץ 2
האברך הדורס בראיון לערוץ 2

האברך שניסה לדרוס קופאית ממוצא אתיופי שניסתה לעצור בעדו לאחר שיצא מהחנות בלי ששילם, דיבר היום לראשונה בראיון עם סיון רהב-מאיר בערוץ 2. האברך, כזכור, זוכה על-ידי שופט בית-המשפט המחוזי, משה דרורי, "כדי שזה לא יפגע בקידומו בבית-דין רבני".

בשבוע שעבר פורסמו דיווחים, כי השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, יתמוך בו למועמדות לבית-המשפט העליון. בעקבות הדיווחים, גורמים שונים העלו את פסיקת האברך מלפני ארבע שנים.

הדיווחים גרמו לסערה רבה ולביקורת קשה על ארדן שלבסוף חזר בו מתמיכתו במועמדות השופט דרורי לעליון.

"כל הענין הזה נסגר לפני מספר שנים", אמר האברך בראיון לערוץ 2. "אנחנו מאחורי כל העניין הזה, אחרי כמעט זיכוי כמעט מלא. בית-המשפט המחוזי ראה לנכון שלא להרשיע אותי, לפי הנתונים של קצינת המבחן".

האברך גם התייחס לדיונים שנמשכו מספר שנים. "הדיונים עצמם היו טעונים, בלי ספק", אמר. "היו בדיונים הרבה רגשות מבחינתי ומבחינת המתלוננת. אמרתי לה שאני מתנצל על המעשה הזה".

על המעשה שביצע, סיפר: "זה יום טרגי בחיי. ביום בהיר אחד החלטתי שאני יוצא למסע קניות ואז בעצם אני קולט שהארנק לא עלי. הייתי חסר-אונים. רציתי לצאת, אבל היא לא נתנה לי. מבחינתה, היא עשתה את עבודתה נאמנה. אני מסתכל עליה כעל מצטיינת שמוסרת את נפשה במלא מובן המובן".

על החלטתו של ארדן שלא לתמוך במינוי של השופט שזיכה אותו, אמר האברך: "צר לי. צר לי באמת. אני, שהגעתי לדיונים, לא ידעתי עד הדקה האחרונה מה הוא יפסוק. תמיד ידעתי שזה שופט עם ראש גדול".

אותו אברך הדגיש שוב ושוב שהוא ביקש סליחה עמוקה מהמתלוננת.

ממתי סליחה נחשבת לתחליף לעונש, שאלה סיון.

"אין ספק שמבחינת הענישה שילמתי", ענה. "בפן הכלכלי, המשפחתי והציבורי. הדברים האלה עלו לי בבריאות. אני כבר 4 שנים נושא את הכתם הזה. הדברים האלה אף פעם לא היו ברקודרד שלי".

קודם הראיון, אמר פרקליטו בועז הניג: "אנחנו לא דוחים ביקורת. מי שרוצה, מוזמן לעיין במאות העמודים של התיק".