אאא

העובדה שהשופט משה דרורי מבית המשפט המחוזי בירושלים נזקק ל-300 עמודים על מנת להסביר מדוע בחר שלא להרשיע את האברך שניסה לדרוס את הקופאית, לא עזרה לו בוועדה למינוי שופטים.

פרסום הפרשה דווקא בעיתוי הזה, חתם את הגולל על סיכויו בשלב הנוכחי. גם התנצלותו של האברך, בבית המשפט, כאן אצלנו ב'כיכר' ובמקומות נוספים, לא הועילה מאומה. הפרקליטות מתעקשת שבית המשפט העליון יחשוף את שמו של האברך שכבר זכה לכינוי 'האברך הדורס', ומבקשת לגזור על האברך עונש הולם למעשהו.

היום יקיים בית המשפט העליון דיון בבקשת הפרקליטות המערערת על החלטתו של השופט דרורי. בעבר נשמע לא מעט קולות גם בציבור שלנו הקוראים להעניש את האברך על המעשה החמור והמבקרים קשות את דברי השופט שאמר בהחלטתו כי המקרה רק זרז את התערותה של הקופאית בחברה הישראלית.

אגב, מקורבי השופט דרורי הגיבו על הביקורות הקשות שהוטחו בו, ואמרו כי "במדינות אחרות החשיבה ששופט דתי לא ראוי לכהן בעליון, הייתה נחשבת לאנטישמיות". יתרה מזו טוענים המקורבים כי השופט הסתמך בפסיקתו על חוות שקיבל משירות המבחן שבדק את מצבו של האברך.

מה אתם חושבים? האם אכן נכון יהיה לא להרשיע את האברך ולא לפגוע בסיכויו להתמנות לדיין, סיכויים שכפי הנראה קטנו עד מאוד לאחר פרסום הפרשה? טקבקו