אילוסטרציה (פלאש 90)
אילוסטרציה (פלאש 90)

בית-המשפט שחרר בצהריים (ראשון) את האברך הרב אברהם ששון תושב העיר צפת, שנעצר עם כניסת שבת לאחר שהפעיל בגג ביתו רמקולים שמכריזים על כניסת השבת ולטענת המשטרה אף תקף את השוטר שבא לעוצרו.

בית-המשפט שחרר את האברך לאחר הסכם עם המשטרה לפיו הוא ישהה במעצר בית עד ליום חמישי ובערבות עצמית.

רעייתו, מורייה, אמרה בסיום הדיון ל'כיכר השבת': "בעלי עדיין לא הגיע לבית ואנחנו מחכים לשחרור. לגביי המשך הפעלת הרמקולים אנחנו נצטרך להתייעץ עם העסקנים".

עורך-דינו, עופר סבו, מהסנגוריה הציבורית אמר ל'כיכר השבת': "אני חושב שלא היה מקום בכלל לעוצרו, מרשי מכחיש את הטענה שהוא תקף את השוטר".

באשר להפעלת הרמקולים: "כנראה שתהיה לו בעיה להפעיל את הרמקולים, היות וזה מהווה עבירה".

האישום: ניגון

כזכור, אמש פורסם כאן לראשונה כי האברך ששון נעצר לאחר שהשמיע ניגון יהודי באמצעות רמקול המותקן על גג ביתו. האברך נעצר לאחר שאחד השכנים התלונן במשטרה.

לפני שבועיים, דקות לפני כניסת שבת, הגיע שוטר לביתו של האברך וביקש ממנו לכבות את הרמקולים. האברך טען שיש לו אישורים המאפשרים לו להפעיל את מערכת הכריזה.

השבוע, לקראת כניסת שבת, הוא הפעיל שוב את הרמקולים ונעצר על-ידי המשטרה, במפתיע.

במהלך השבת, המשטרה אף העבירה את האברך מתחנת המשטרה לכלא תל-מונד, תוך חילול שבת ללא התחשבות ברגשותיו.

הרב משה כהן מוותיקי תושבי העיר צפת, מתח ביקורת על המעצר ואמר: "מעניין מדוע המשטרה ובית-המשפט לא מפסיקים את הרמקולים של המסגדים שמעירים אותנו כל יום לפנות בוקר. זה לא מפריע להם, אבל רמקול פעם בשבוע שלוש דקות זה נקרא עברה על החוק? לאן הגענו, האם זאת ישראל 2012?"