אאא

בית המשפט המחוזי בחיפה קבע היום כי מאיר ברנס לא כשיר לעמוד לדין בגלל בעיות נפשיות - לאור חוות דעתו של הפסיכאטר המחוזי - והוא צפוי לבלות שנים נוספות בבית חולים לחולי נפש.

כפי שנחשף ב'כיכר השבת', ברנס איים לרצוח את מרן הראשל"צ הרב עובדיה יוסף, כשתכנן להגיע לרחבת הכותל המעבי בליל ט' באב, ולשסף את גרונו באמצעות פיסת מראה.

בהקלטה שנחשפה ב'כיכר השבת' שוחח העיתונאי עקיבא נוביק (ידיעות אחרונות) עם ברנס וזה אמר לו: "בעוד ארבעים וחמישה יום מהיום, תתחיל גאולתם של עם ישראל, ובשביל כך צריך להקריב את הרב עובדיה יוסף, הרב עובדיה הוא יצר הרע שתופס את נשמת המשיח".

כאשר עקיבא נוביק שאל אותו "האם אתה מתכונן לרצוח את הרב עובדיה יוסף", ענה ברנס: "בהחלט, בגלל שהוא מדבר על הרבי. אם מישהו מבחוץ מדבר על הרב שלי אני צריך כתלמידו לרדת לחייו של הרב עובדיה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

נוביק ממשיך ושאל: "איך אתה תעשה את זה, אתה נמצא בכלא", וברנס עונה "אם אני לא אעשה את זה גשמית, יעשו את זה שליחי או שליחיו של הרבי".

ברנס מרצה עונש מאסר. בעבר הוא דרס את רבה של צפת המנוח, הרב לוי ביסטרצקי, חסיד חב"ד, שנפצע ואושפז בבית-חולים. ברנס נמצא לא שפוי בדעתו ונשלח למוסד סגור. הוא שוחרר ממנו, אולם נכלא שוב.

כאמור, בית המשפט המחוזי בחיפה קבע כי ברנס לא כשיר לעמוד לדין וההליכים נגדו ייפסקו.