אאא

התפוררותה של הפסקת האש השברירית וההסלמה הביטחונית המחודשת שהתרחשה אמש (שלישי) כמו גם נפילת הרסיסים הבוקר בבני ברק גרמו לחשיבה נוספת בבתי חלק מגדולי ישראל שהחליטו בעקבות כך שוב לדחות במספר ימים את החופשה השנתית הקבועה לאור המצב הקשה וירי הטילים על ערי ישראל.

בחסידות ויז'ניץ הוחלט להעתיק את נסיעת האדמו"ר שתוכננה להיום בצהריים לתחילת שבוע הבא בכפוף למצב הביטחוני שישרור אז.

כזכור, התבטא האדמו"ר מויז'ניץ שאין זה מן הראוי שיצא לנופש בשעה שהאזרחים המודאגים יושבים במקלטים ובחדרים הממוגנים כשהם חרדים ומפוחדים.

את השבת הקרובה יעשה הרבי מויז'ניץ במחיצת חסידיו בקרית ויז'ניץ בבני ברק אולם את הטישים יערוך במתכונת מצומצמת בביתו בהשתתפות בני משפחה ומקורבים בלבד.

במקביל, גם אצל אחיו הצעיר האדמו"ר מויז'ניץ, מתעדכנים בהתפתחויות וייתכן כי האדמו"ר שהיה צפוי לצאת מחר בשעות הבוקר לשוויץ בכדי לשהות בעיירת הקיט מאלויה שבהרי האלפים שוקל גם הוא לדחות את נסיעתו בכמה ימים וההחלטה הסופית על כך תתקבל בשעות הקרובות.

האדמו"ר צפוי להקדיש את מרבית סדר יומו בחופשה ללימוד תורה ולמסירת שיעורים ושיחות מוסר כאשר בשעות אחר הצהריים ייצא לטייל בלווית מקורביו וגבאיו בהרים על מנת לשאוף אוויר צח לצורכי בריאות. בחלק מהשבתות ישהו במחיצתו מאות חסידים שיגיעו מכל רחבי אירופה בכדי להסתופף בצילו של מנהיגם הרוחני.