אאא

החל משעות הערב המוקדמות של יום חמישי הקרוב, ו' בניסן, ינהרו אלפים לעבר היכל הקודש של מוסדות 'שובה ישראל' ברובע י"א באשדוד, כדי לקבל מידו הק' של כ"ק האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א מצה שמורה למצווה ובקבוק יין לברכה.

המעמד ייערך כאמור במרכז הרוחני של המוסדות, ברחוב שבט בנימין שברובע י"א.

מנהג חלוקת המצה והיין להמוני משחרי פניו של כ"ק האדמו"ר, הפך למסורת לפני כשנתיים, ושאב אלפים.

בהנהלת מוסדות שובה ישראל מצפים לכ-15 אלף משתתפים. חברת אבטחה ששירותיה נשכרו לשם כך, תווסת את ההמונים במטרה לוודא כי דרכי ההגעה פתוחים וחניון האוטובוסים מתפקד כראוי.

ההמונים יעברו בסך במעונו של האדמו"ר, שיעניק לבאים, במאור פנים, מצה שמורה ויין לברכה ולהצלחה.

באותן שעות, במרחק קילומטרים ספורים, יינעל מבצע החלוקה הגדול של קמחא דפסחא הנערך על ידי מוסדות שובה ישראל, ו-12 אלף משפחות יקבלו לביתן את ארוחות החג במטען מיוחד הכולל 92 מוצרי מזון בסיסיים לפסח.

המוקד הארצי שממנו מתנהל המבצע, נמצא בשטח מיוחד שהוכשר לשם כך במרכז המסחרי בעיר. בחמישי בלילה יושלם המבצע והארגזים האחרונים יועמסו על גבי משאיות סמיטריילר בדרכן לערי הארץ.

ר' יוסף עמוס, יד ימינו של האדמו"ר ומי שעומד בראש מבצע קמחא דפסחא, אומר ל'כיכר השבת': "השנה הושם דגש מיוחד על חלוקה יעילה עד לפתח הבית, ב-80 מוקדים בישראל. כל משפחה קיבלה את המשלוח בצורה מסודרת, על ידי הרכז המקומי, מבלי שתצטרך להיחשף ולחוות אי נעימות.

"העמותה מקפידה שכל ארגז יגיע לנצרכים האמיתיים, אלה שבאמת זקוקים לארוחות החג. אנו חשים סיפוק גדול מכך שאנו זוכים להצית שמחה בליבם של אלפים".