אאא

על פי הערכת המשטרה למעלה מ -40 אלף איש, מכל גווני הקשת הציבורית, השתתפו באירוע הענק 'שמחת בית השואבה המרכזית בישראל' של חסידות מישקולץ בפתח תקוה בראשות האדמו"ר ממישקולץ, שהתקיימה במוצאי חג ראשון של סוכות, בכיכר מישקולץ - צומת הרחובות סלנט - אחד העם והרחובות הסמוכים שליד בנין ישיבת מישקולץ במרכז העיר פתח תקוה.

באירוע השתתפו ראש עיריית פתח תקוה, מפכ"ל המשטרה, מפקד משטרת פ"ת, מפקד המחוז, אישי ציבור, וכן עשרות רבנים וראשי ישיבות, ואחמי"ם רבים.

שיאו של הערב היה נאומו של כ"ק האדמו"ר ממישקולץ, שדיבר מענייני החג והשעה. בין דבריו אמר האדמו"ר: "כידוע נטילת ארבעת המינים, מסמלת את אחדות עם ישראל. כל אחד מארבעת המינים מאופיין בתכונה מיוחדת ושונה, וכשנוטלים את כל ארבעת המינים יחדיו תחת סוכה אחת - למרות השוני ביניהם, הם מסמלים את אחדות והמיוחדות של עם ישראל".

"לדאבוננו, קם לנו בזמן האחרון איש רע, המנסה לקרוע את המרקם והאחדות היפה השוררת בעם. אותו איש מנסה להצר את צעדיהם של אלפי משפחות, בגזילת לחמם והצרת צעדם. אותו איש מנסה לסחוף אחריו ממשלה ומדינה שלימה בגזירות קשות וכואבות ולמחוק כל סממן של תורה ויהדות בארץ".

"ואחרי כל זאת הוא גם מנסה למכור לנו כאילו יש לו איזה 'לפיד', אג'נדה מסוימת שתאיר לנו את החיים".

"אבל" המשיך האדמו"ר ואמר: "שמע אותי טוב, גם לנו יש לפיד. אך ההבדל בינינו הוא, שהלפיד שלנו הוא לפיד אש המאיר את החשיכה, אך הלפיד שלך הוא לפיד שאינו בוער כלל, המוציא עשן בלי אש, המערפל את האנשים ומרמה אותם, עשן שהולך ונמוג. הלפיד שלנו הוא לפיד של אלפי שנים, לפיד אש שבוער כבר שנים רבות מיום מתן תורה כמו שכתוב 'וכל העם רואים את הקולות ואת הלפידים'. לפיד שמאיר לנו את הדרך הנכונה, למסור את נפשנו ללימוד התורה וקיום המצוות, וכך נמשיך, לא נפסיק ולא נפול ברוחנו! ולא תצליח לכבותינו, כמו שאמר שלמה המלך 'מים רבים לא יכלו לכבות'..."

'אנו נמשיך בדרך האחדות והאהבה של כל  עם ישראל יחדיו, כי כולנו בני איש אחד אנחנו. אנחנו לא מפחדים משונאי ישראל כמוך".

"כולנו צאצאיו של אברהם אבינו שהובטחה לו ההבטחה "ושמתי את זרעך כחול הים אשר לא יספר מרוב". ולא בכדי נדמינו לחול הים ולא לחול של מדבר, כי החול בשפת הים, הוא חול שאף פעם אינו מתפורר, הוא תמיד נשאר מאוחד למרות הגלים הרבים שעוברים עליו, משום שהוא דבוק אחד בשני, מה שאין כן החול של מדבר, הסופה הקטנה ביותר מעיפה אותו לכל הרוחות ולא נשאר ממנה זכר".

"כשאנחנו נדע שרק אבא בשמים יכול להציל אותנו ולעזור לנו, ונהייה כל עם ישראל מאוחדים כאיש אחד בלב אחד, ונקרב את אחינו בני ישראל לתורה ויראת שמים ללא פילוגים, מחנות ומפלגות אז הישועה מובטחת. כי אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים".

בסיום דבריו הנרגשים קיבל קהל הרבבות "קבלת עול מלכות שמים" יחד עם האדמו"ר ממישקולץ, היה זה מחזה מרגש שלא השאיר עין יבשה בין המשתתפים .כשקריאת 'שמע ישראל' מהדהדת למרחקים בחוצות העיר, מה שקירב המונים לאביהם שבשמים, ואף את המון העם הרחוקים מדרך המסורת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'מוזיקה' ותישארו מעודכנים

ראש העיר מר אורי אהד אמר בנאומו: "עיריית פתח תקוה בראשותי, שמחה לתת את חסותה לאירוע מרכזי זה של חסידות מישקולץ, כי רק מרן האדמו"ר ממישקולץ מנהיגנו הדגול והנערץ, יודע לקרב ולחבר בין כל חלקי העם כמו שאתם רואים כאן הערב. "גאוות העיר פתח תקוה שהאדמו"ר ממישקולץ שוכן בתוכה". סיים ראש העיר את נאומו.

על החלק האומנותי ניצחו, ענקי הזמר: ליפא שמעלצר ויניב בן משיח, ותזמורתו של יהודה גלברמן.

משטרת פתח תקוה הקצתה מאות שוטרים וקצינים מתחנת משטרת פתח תקוה והמחוז, לאבטח את שלום ההמונים, ובד"ץ מישקולץ העמיד עשרות סדרנים שפיקחו על כל גדרי הצניעות והקדושה במעמד.

בסיום האירוע עברו אלפי איש להתברך מפי כ"ק האדמו"ר ממישקולץ אשר כידוע ברכותיו אינן שבות ריקם ומתקיימות במלואם.