אאא

במשרד האוצר מכחישים הערב את הפרסומים לפיהם יידרש תשלום ארנונה על חלקת קבר. משרד האוצר פרסם הודעה שבה כתב: "לאורך שנים רבות נדרשו חברות הקדישא לשלם ארנונה בגין שטחי בתי קברות, הנחשבים חוקית כשטח בשימוש מועצה דתית, כפי שמשלם כל גוף, החייב בארנונה, לרבות צה"ל על בסיסיו וכיו"ב.

"עד חודש יולי 2010 נדרשה חברה קדישא לשלם ארנונה על שטחי קבורה המנוהלים על ידה, תשלום שהופסק בעקבות חוק שאושר בכנסת ביולי 2010 ביוזמתו של ח"כ משה גפני, אשר המעניק פטור מתשלום ארנונה לחברה קדישא. כתוצאה מכך ירדו הכנסות הרשויות בעשרות מיליוני שקלים (כל רשות על פי נתוני הגבייה שלה).

"בהצעת התקציב 2013-2014 מציע משרד האוצר להשיב את המצב לקדמותו ולמנוע מהרשויות אובדן הכנסה. תעריפי הגבייה למי שמעוניין לרכוש חלקת קבר בחיים קבועים בחוק, ולא ניתנים לשינוי, אלא באישור הכנסת".

הבוקר דווח בידיעות אחרונות כי שר האוצר דורש לבטל את הפטור מתשלום ארנונה על בתי העלמין. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

חישוב תשלום הארנונה היה צפוי להתבסס על סכום הארנונה שגובה הרשות המקומית לשטח שנועד למסחר, כפול גודל חלקת הקבר. לפי הצעת האוצר, על חלקת קבר במבנה קומתי ייגבו עשרות שקלים בשנה אך הסכום צפוי לגדול על חלקות קבר בודדות - כך פורסם בידיעות אחרונות. 

כך למשל, בבית העלמין 'הדרום', בחולון-בת ים, נשלם על חלקת קבר 1,222 שקלים לשנה. בבית העלמין טרומפלדור בתל-אביב נשלם 500 שקלים.

בהר המנוחות בירושלים נשלם 445 שקל לשנה, בבתי העלמין ירקון וסגולה נשלם 400 שקל לשנה, בבית העלמין בכפר סבא - 357 שקל לשנה, בבתי העלמין בחיפה - 226 שקל ובבית העלמין בדימונה - 209 שקל לשנה.