האדמו"רים מויז'ניץ  (צילום: יהודה פרקוביץ)
אאא

בראיון שנערך עם הרב מנחם כרמל מבכירי דגל התורה ברדיו 'קול חי' אמר כרמל כי לכל החרדים יש אויבים משותפים ולכן יתכן והמצב הזה מחיי את כל החרדים להתאחד.

"נפל דבר בישראל, שנה קשה הייתה לנו. נפטרו גדולי ישראל, גדולי ישראל מהצד הליטאי והחסידי, באמת היתה שנה קשה, אבל לראות את האחים האדמו"רים מויז'ניץ הולכים בלוויה יד ביד ויושבים שבעה ביחד בצורה מכובדת - זה מראה שאפשר להתגבר על כל המכשולים ואפשר גם אחרת", אמר כרמל.

"לא רק ויז'ניץ", הוא הוסיף, "האדמו"ר מנדבורנא זצ"ל נפטר, וידוע שבנדבורנא כל הצאצאים נהיים אדמו"רים ופתאום לא, נפל דבר, לא כולם אדמו"רים, וכשאחד מבניו, גבאי צדקה שאני ממש מתפעל מההליכות שלו, היה אצלי בענייני קמחא דפסחא, שאלתי אותו: 'אתה לא רוצה להיות ר'בה?', הוא הסתכל אלי ואמר לי: 'למה אתה לא מבין שיכול להיות גם אדם נורמלי'. לשמוע את זה מבן של האדמו"ר מנדבורנא שאומר 'אני יושב אצל אחי בטיש ונהנה מזה' - נפל דבר בישראל".

עוד אמר כרמל: "יכול להיות שזה מחייב את כל החרדים בארץ-ישראל, ליטאים, חסידים, ספרדים, תימנים, וכולנו. יש לנו הרי אויבים מבחוץ, אויבים נוראים שדיברנו עליהם שהם שיא הטומאה, הם לא מבינים אותנו, הם אטומים.

"אנחנו יש לנו זמן ללכת עם כמה ראשים? יש לנו זמן להתפצל? יש לנו אויבים משותפים! אחדות כזאת כמו שראינו, ונפל דבר בישראל, בויז'ניץ ונדבורנא, יכולה לתת לנו כח כפול ומכופל ממה שהיה לנו בעבר".