אאא

מישהו שם ממש אטום בסביבת ראש הממשלה. להקים וועדה דווקא בימים אלה שתדון מחדש בפרויקט "אלמוג" שנגנז לפני כמה שנים בגלל ביקורת ציבורית, זה אפילו גרוע יותר מאותה אמרה אטומה של מארי אנטאונט, "אם אין לחם שיאכלו עוגות".

העם נאנק תחת עול המיסים, חברת החשמל מתקשה לייצר חשמל לכל הארץ בימי חורף כבימי קיץ קשים, האזרחים נאנקים תחת משא המשכנתאות והצעירים אפילו לא יכולים לחלום על בית, ובכל חודש אלפים מצטרפים אל מתחת לקו העוני, וזהו בדיוק המומנטום להחיות את האלמוג כדי לבנות עוד מגדל שן לראש הממשלה ולמשרדיו.

בתקשורת הכללית מפרסמים סכומי עתק שמבוזבזים ע"י בית ראש הממשלה. כן הבית אשם בהוצאות המים, הנרות והפרחים...

ולכן כנראה דווקא בשל כך הוחלט להקים ועדה שתאשר הפעם את בניית הקומפלקס של 330 מ"ר עבור דירה ועוד קומפלקס ענק עבור משרדי ראש הממשלה בעלות של 650 מיליון שקל, ובין לבין גם לרכוש למענו ולמען הנשיא מטוס פרטי משוכלל, וכדי שהעם המסכן לא ירים גבה וישאל וכסף מניין? ועל חשבון מי הפעם? הם משגרים לחלל שזה פשוט בגלל צרכים ביטחוניים. וחוץ מזה - זה מה שיש לראשי ממשלה ונשיאים אחרים במקומות מתוקנים בעולם.

אז שמישהו יקום ויסביר לעם שלנו מיהו האטום שבחר בימים הללו להחיות את המת שמוטב היה לו למות באופן סופי כבר ב-2009 מאשר לזרות מלח על הפצעים .

והיכן הוא שר האוצר שדואג למעמד הביניים? היכן הוא האיש שקופת המדינה קראה לו לגזול את כבשת הרש של החרדים, כי דווקא היא תצמצם את הגרעון הלאומי, והוא עוד התגאה בזה: "קיצצנו מאות מיליונים מתקציבי הישיבות והעברנו אותם למערכת החינוך, עשרות אלפי חרדים ייצאו עכשיו לשוק העבודה. וחוק נהרי בוטל, ובתי ספר שלא מלמדים לימודי ליב"ה לא יקבלו השנה תקציבים וקצבאות הילדים קוצצו ..". איה הוא קולו של האיש הנחוש והיהיר הזה בשעה זו?

ובכן הוא אמר שהוא מתנגד לכך מבחינה ערכית. אכן התנגדות ראויה לשמה! האיש שכל כך ידע להתלהם על מיליונים בודדים שנגזלו מהחרדים כאילו הם אם כל חטאת והם הם הפרת האיזון והצדק והשבתם לקופת החינוך היא תכלית חייו ובחירתו. הוא משמיע עתה קול ענות חלושה ואומר: "ברמה הערכית אנו סבורים שבימים אלה של הידוק חגורה והעלאות מיסים וכשהפערים בין עניים לעשרים הם מהגבוהים בעולם, מן הראוי שממשלת ישראל תקפיד על צניעות, ולא תעשה צעדים שיגרמו לציבור לחוש שההנהגה שלו מנותקת מקשיי היום יום של חייו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

זהו ! רק קול ענות חלושה שכזה... זה רק לא ראוי ורק מטעמי צניעות???

כאחד מן העם אני חש כי גם ראש הממשלה וגם שר האוצר ואולי גם חברי הוועדה שחושבים להחיות את הפרויקט מנותקים, אכן מנותקים עד מאוד מהעם ומסבלותיו.

דווקא חשבתי לתומי שראש הממשלה שכל כך הוכפש בימים האחרונים על תקציב בזבזני ובלתי מתקבל על הדעת. ייטול את הכפפה לידיו ויצהיר שהוא מוותר מיוזמתו על הפרויקט ומבקש את חברי הוועדה להעביר או להקדיש 300 מיליון לאוצר לתשלום מיידי של נזקי הסערה. ואת 350 המיליון הנוספים כמו גם התקציב עבור המטוס הפרטי הנוספים הוא יקדיש לחברת החשמל שתקים עוד תחנה או שתיים שייצרו חשמל עבור כל העם ולא רק עבור חלקים ממנו.

הייתי מצפה שיזים את כל השמועות הרעות שיוצאות עליו ועל בני ביתו ובסך הכל יוותר על פרויקט, (שייתכן שראש ממשלה אחר יקצור את פריו), ולו רק כדי לטהר את שמו. אך ראה זה פלא. האטימות שם בחצר כה גבוהה שאיש אינו חש צורך להתנצל או להצטדק. זה כל כך טבעי להם להקים וועדות לתפנוקים מיותרים שעה שחלק גדול מהעם בקושי מצליח לסיים את החודש. 

אך עדיין מתקשים אנו לעכל מהו מקור אטימות הלב לפרסם תוכנית שכזאת בימים שעשרות אלפי בתי אב קופאים מקור בבתיהם ואין את התקציב לגאול אותם מסבלם ויש כן יש 650 מיליון לבית חדש ועוד הרבה מיליונים למטוס פרטי.

היי אתם שם למעלה לא מוטב לכם שתתעשתו?