אאא

המגפה מתפשטת לאירופה: אחרי שנגיף שפעת מקסיקו התפשט ביממות האחרונות ממקסיקו לארצות הברית ולקנדה, מקרים ראשונים כבר אובחנו בספרד ובבריטניה. בשל ההתפשטות המהירה של המגפה, החליט אמש ארגון הבריאות העולמי להעלות את רמת ההתראה מפני מגפה המונית לרמה של 4 מתוך ‭.6‬ עד אתמול הוגדרה המגפה ברמה ‭.3‬ ההעלאה למצב חירום רמה 4 משמע עה שהוכח כי הווירוס עובר בקלות בין אדם לאדם ברחבי העולם.

מדינות האיחוד האירופי נקטו אתמול צעד יוצא דופן, והמליצו לאזרחיהן שלא לנסוע למקסיקו ולארצות הברית. "האיחוד ממליץ לאירופים להימנע מנסיעות לא נחוצות למקסיקו ולארצות הברית‭,"‬ אמרה נציבת הבריאות של האיחוד האירופי, אנדרולה ואסיליו.

מנגד, תקף את ההמלצה ראש המרכז למניעת מחלות בארצות הברית, ד"ר ריצ'רד בסר, ואמר כי היא "אינה מוצדקת‭." ‬ מוקדם יותר הודיעה ספרד כי צעיר ששב לאחרונה ממקסיקו אובחן כסובל בוודאות מהנגיף, ולפחות עוד 20 בני אדם עשויים להיות חולים. זהו המקרה הראשון הוודאי של השפעת באירופה.

אחריו באה הודעה מלונדון על שני בני אדם ששבו לאחרונה ממקסיקו ונמצא כי לקו בשפעת. לפע חות עוד 22 בני אדם נמצאים במעקב בבריטניה מחשש שנדבקו אף הם.

בארצות הברית עקבו אתמול בחרדה אחר התפשטות המחלה, שמספר החולים המוכרים בה הוכפל ביממה האחרונה ל-‭.40‬ עם זאת, מקסיקו היא המדינה היחידה עד כה שדיווחה על מקרי מוות ‭,149 -‬ ועל כ-‭1,000‬ חולים שחשודים כי נדבקו בנגיף.