אאא

בית המשפט השלום בתל אביב פסק אתמול (שלישי) כי רבקה ניסים-חאייק ז"ל שנקברה בחלקה לא לה, לא תוצא מקברה למרות פסיקתו של הרב הראשי לישראל, הרב שלמה עמאר שליט"א. הפסיקה יצאה לפועל לאחר שמשפחת שושן הסכימה לוותר על הפינוי.

"מרשתי נמצאת במצב שהיא לא יכולה להמשיך לחשוב על זה", אמרה עורכת הדין שירלי רייף המייצגת את המשפחה.

כזכור, שושן, הגיעה לפני כשנה וחצי, להתפלל ב-ט' באב על קברו של בעלה משה שושן ז"ל ונדהמה לראות כי בקבר שרכשה במיטב כספה, נטמנה אישה אותה לא הכירה. מבירור שערכו במשפחה עלה כי רבקה ניסים-חאייק ז"ל נטמנה ליד קברו של אביה וליד החלקה שרכשה אימה, הנמצאת בין החיים.

שושן פנתה לבית המשפט השלום בתל אביב והשופט עודד מאיר ביקש לשמוע את חוות דעתו של הרב הראשי לישראל, הרב שלמה עמאר.

בחודשים האחרונים, זומנו בני משפחת שושן ונציגי המועצה הדתית ללשכתו של הרב הראשי בכדי לדון באפשרויות העומדות לרשות, אולם לאחר הצעות שונות שעלו בתוהו, פסק הרב, כי חאייק תוצא מקברה מכיוון שהיא נטמנה במקום שנמכר לפני כתשע שנים.

הצדדים חזרו השבוע לבית המשפט והתובעת מסרה כי ימנה שושן - בעלת החלקה החליטה כי לוותר על הבקשה להוציא את חאייק מקברה מכיוון שהדבר עולה לה בבריאותה.

"היא לא יכולה להמשיך לחשוב על זה וזו הסיבה שהיא מוותרת על הפינוי", אמרה עו"ד רייף. גם במשפחה ציינו לפני כשבועיים את מצבה הקשה של ימנה. "אמא שלי אישה בת 80 ומאז המקרה נמחק לה החיוך מהפנים", העיד בנה שמעון, "היא חושבת הרבה גם על הצד השני".

הצדדים סיכמו כי ימנה שושן לא תתבע עוד בעתיד לפנות את הקבר והמועצה הדתית תסייר עם שושן בימים הקרובים בבית העלמין במטרה למצוא לה חלקה חלופית. גובה הפיצוי שיושת על המועצה הדתית, יינתן בהמשך הדיונים בנושא.