אאא

יש חוות דעת פסיכיאטרית, והיא קובעת כי האם אינה חולה - זו הבשורה העיקרית המתפרסמת הערב (רביעי), לקראת הדיון הצפוי מחר בהמשך תנאי מעצרה של האם.

על-פי פרטי הדו"ח שנחשפו הערב לראשונה ב'קו הציבור', מוגדרת האם על ידי הפסיכיאטר ד"ר יעקב וייל כבריאה לחלוטין בנפשה, אינה מסוכנת לחלוטין לה ולבני משפחתה, וכשירה לגדל את ילדיה.

יש לציין, כי המדובר בפסיכיאטר פרטי שאף הוזמן על ידי בני המשפחה, כך שלחוות דעתו אין כל תוקף מחייב כלפי פרקליטות המדינה, והיא עשויה בהחלט לדרוש בשלב הבא, את בדיקתה של האישה על ידי הפסיכיאטריה המחוזית.

לחוות הדעת שיצאה היום, ישנם משמעויות נוספות, שהרי אם מדובר באישה בריאה לחלוטין שאינה לוקה בנפשה, עשויה הפרקליטות לדרוש את המשך מעצרה כפי המקובל כלפי כל מי שמוגדר 'עבריין', להעמידה לדין פלילי רגיל, ולדרוש עבורה עונש מאסר ממושך.

יש לציין גם, כי לחוות הדעת הפרטית, שכאמור אינה מחייבת את הרשויות, לא תהיה ככל הנראה השפעה על המשך מניעת הקשר שבין האם לילדיה, כאשר כך או כך ימנעו המשטרה והפרקליטות בכל כוחם אפשרות שכזו.

יתירה מכך, ייתכן וכבר מחר בדיון המשפטי, תינתן הצהרת תובע על הגשתו הקרובה של כתב אישום חמור כנגד האם. מה שעשוי להבעיר מחדש את ירושלים, גם במקרה של הקלות נוספות בתנאי השחרור של האם.