אאא

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע הבוקר את האמא החרדית מבית שמש, שנחשדה בהתעללות בילדיה. האם, מנהיגת זרם קיצוני במיוחד של נשים העוטות על גופן בגדים המונעים לחלוטין את חשיפת הזהות החיצונית, הורשעה ב-25 עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות ובשלוש עבירות של התעללות.

בעלה הורשע גם הוא בפרשה, בהתעללות ואי דיווח על התעללות. האב הורשע ב-10 עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות, ב-3 עבירות של התעללות וב-3 עבירות של הפרת חובת דיווח.

"הרושם המצטבר מקריאת הודעותיה של הנאשמת במשטרה", כתבה השופטת נאוה בן אור בהחלטתה, "כי המדובר באישה מניפולטיבית, המצליחה לגייס טענות מטענות שונות כדי להדוף שאלות קשות של החוקרים ולשקר תוך ניסיון להמעיט מחומרתם של מעשיה השונים".

"תמיד הלכתי עם מצפון שאני ילד רע. שאני חוטא, ואני תמיד זוכר שאתה נמצא באיזה סיטואציה כזו של עונש", נכתב בעדות אחד הילדים, "אז אם שבוע אחד אתה יוצא מהסיטואציה הזו, אח שלך נמצא בה, והשגרה הזו כל הזמן קיימת".

הפרשה פורסמה לאחר שאחד השכנים התלונן במשטרה על צעקות של ילדים שנשמעו מבית האשה. בעקבות העדות נחשפה מסכת של התנהגויות שנמשכו זמן רב. על פי כתב האישום, "באחד המקרים הטיחה האם את אחת מבנותיה לעבר שיש במטבח וגרמה לה לחבלה בפניה. כמו כן נהגה האם להעיר את בתה לעיתים על ידי שפיכת מים ובמקרה מסוים, אף גזרה האם את שיערה של בתה כעונש".