אאא

תחושה קשה של רדיפה אנטי דתית במובהק בפרשת 'האם ממאה שערים'. במשפחתה של האשה שמעצרה הוארך אתמול ליומיים מביעים זעם ותדהמה נוכח התנהגות הפרקליטות בפרשה. אתמול (יום ד') התקבלה משלחת עסקנים המטפלים בפרשה ונציגים ממשפחתה של האם אצל מרנן ורבנן גדולי ופוסקי הדור שליט"א כדי לשטוח בפניהם את הפרשה הכאובה ולקבל את עצתם וברכתם.

בהודעה שפרסמה המשפחה אמש, הם כותבים, כי "גם אם יוכח שהיא אכן לוקה בתסמונת 'מיכהאוזן' וגם אם תאובחן במאת האחוזים כלוקה בתסמונת זו נשאלת השאלה מדוע בחרו כלי התקשורת להציג חולה כפושע? מדוע בוחרת המשטרה 'לטפל' באשה חולה כפושעת ולהובילה כשהיא אזוקה בידיה וברגליה לבית המשפט? מדוע בוחרת הפרקליטות לבקש מעצר במקום לאשפזה בבית חולים? כל מי שחיפש צידוקים שבישראל יש מסע רדיפה אנטי חרדי יכול למצוא אותה בפרשה כאובה זו".

עוד נאמר בהודעת המשפחה, כי "כבר מראשית השבוע של מעצר האם נעשו פעולות שתדלנות רבות, וניתנו הבטחות הדדיות בין הצדדים לסיים את הפרשה בהבנה ובחרנו לשתוק, שתיקה רועמת אמנם, אבל שתקנו. כבר אז קיננה בליבנו התחושה שדיני נפשות אינן עניין של מה בכך ועלינו לראות את בת משפחתנו המרוסקת וביתה הדואב כאינטרס שאינו נופל בחשיבותו מיחסי הציבור של החברה החרדית כולה".

"אט אט הלכה והתחוורה לנו תמונה וכאילו היא לקוחה ממחוזות האופל, המעלה שאלות נוקבות כלפי רוב הרשויות המעורבות. אנו לא עוסקים במסגרת הודעה זו בחפותה של האם האומללה אך גם אם יוכח שהיא אכן לוקה בתסמונת 'מיכהאוזן' וגם אם תאובחן במאת האחוזים כלוקה בתסמונת זו נשאלת השאלה מדוע בחרו כלי התקשורת להציג חולה כפושע? ומדוע בוחרת המשטרה 'לטפל' באשה חולה כפושעת ולהובילה כשהיא אזוקה בידיה וברגליה לבית המשפט? מדוע בוחרת הפרקליטות לבקש מעצר במקום לאשפזה בבית חולים?".

"יודעי דבר הבקיאים בתופעה מדגישים כי הלוקה בתסמונת המדוברת מפתח אובססיה של רצון לעזור לבן חסות עד כדי סיכונו כדי שהמטפל והמטופל יזכו בתשומת לב. יודגש – כותבת המשפחה - כי לרוב מדובר בבן חסות מסוים, כך שאין סכנה לילדים האחרים. ואכן האם מוכרת בסביבתה כאם למופת לארבעת ילדיה האחרים, כלומר לא מדובר ב'פצצה מתקתקת' גם לא באישה אלימה האוחזת בתת מקלע היורה לכל עבר. אלא מדובר במישהי ש'מסוכנת' אולי למישהו מסויים. על כן הדעה האנושית אומרת שיש להרחיק את הסכנה ולכן אך טבעי היה שכניסת האם למחלקה האונקולוגית בה מאושפז הילד החולה תוגבל. אך כאן גם נשאלת שאלה קשה כלפי בית החולים הדסה איך הוא הניח בששת החודשים האחרונים ל'סכנה' כזו לקנן במחלקה האונקולוגית כל כך רגישה, עם טיפול כימותראפי שקיבל הילד!?".

בעוד שבמשפחה ובסביבתה פנימה מטילים אצבע מאשימה כלפי שרותי הרווחה של עיריית ירושלים. מסתבר דווקא משיחות עימם, כי הם סבורים ש"מדובר במעצר שווא! מיותר לחלוטין! שיהרוס עמל של שנים של לשכת הרווחה האזורית, אשר הצליחה יחד עם הרבנים, לייצר אמון עם הקהילות המתגוררות באזור מאה שערים".

גורם בכיר מאוד בשרותי הרווחה אמר לעסקנים המטפלים בפרשה היום, כי "האירוע האחרון מסיג אותנו עשרים שנה לאחור". אותו גורם ביקש שלא להזדהות בשמו מאחר והייעוץ המשפטי מונע ממנו לומר את אשר על ליבו.

לדעתם של העסקנים "הנזק הנורא מכל, הנגרם בעטיו של המעצר האומלל הזה, יגרום להרבה אימהות חרדיות לא להגיע בעיתות חרום לבתי החולים, הם יעדיפו לטפל בילד עם תנוך אוזן שנקרעה בנפילה, ע"י חובש של ארגון 'הצלה' ושני עורכי דין".

יצוין כי בשיחה מרגשת שהייתה למפקד מחוז ירושלים ניצב אהרון פרנקו עם זקני ונכבדי העדה החרדית בהם זקן העדה בן המאה, גם הוא הביע תמיהה מה משרת המעצר הזה. ניצב פרנקו אמר כי כמי שמכיר את פרטי הפרשה הוא אינו חושש כלל משיבוש הליכים ולכן אין כל צורך במעצר. "אך כל זאת לא מנע בדיון של אתמול בבית המשפט, מנציגי הפרקליטות להתנגד לשחרורה, מה זה אם לא רדיפה חרדית בישראל!?" – אומרת המשפחה בכאב.