אאא

אפשר להירגע. זה ממש לא מה שאתם חושבים. לא מדובר חלילה בשריפת צמיגים במהלך הפגנות.

האמת היא שמפעל נשר מבקש לשרוף צמיגים. למה, אתם שואלים. בגלל ששריפת הצמיגים תספק לנשר אנרגיה להפעלת כבשן חדש למלט, ועל הדרך גם תצמצם את הפסולת הזו בכבישים ובפנצ´ריות.

הבעיה היא שהעשן, ואין ספק שכולם יודעים כיצד נראה עשן של צמיגים, עלול להזיק לבריאות התושבים. כן בדיוק נכנס לתמונה ראש העיר בית שמש ועצר את היוזמה.

כבר לפני מספר שנים פנה המפעל לעירייה על מנת שזו תיתן לו אישור לשריפת צמיגים. למעשה ביקש המפעל "לבנות מחדש את המפעל למלט הממוקם באזור התעשייה נשר", אבל בגוף הבקשה התברר כי המפעל מבקש להקים כבשן שיוזן באמצעות צמיגים.

העירייה דרשה סקר שיערוך גוף מקצועי ויבדוק את ההשלכות של השריפה על בריאות התושבים. החברה ערכה סקר עצמאי בניגוד לסיכום עם העירייה שהסקר ייערך בשיתופה, כך שהיא תוכל לוודא את אמינותו.

ומה היו תוצאות הסקר? אתם בוודאי מנחשים. הכבשן בטיחותי ולא יזיק ולא יפגע בבריאות תושבי העיר. החברה הגישה לוועדת התכנון את תוצאות הסקר וחזרה על בקשתה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

חשיבות הנושא הביאה את ראש העיר להעביר את פניית החברה שמפרנסת לא מעט עובדים מהעיר בית שמש לדיון בפני כל חברי מועצת העיר.

ההחלטה אותה קיבלו בסופו של דבר חברי המועצה הייתה כי העירייה מצידה תזמין סקר בלתי תלוי ועל סמך תוצאותיו תחליט האם לתת למפעל את אישור הבניייה המיוחל.

מי שעמד בראש הדיונים ועמל ללא לאות למען בריאות התושבים הוא לא אחר מאשר ר´ מרדכי דירנפלד המחזיק בתיק איכות הסביבה בעירייה.

ראש העיר אומר כי למרות ש´נשר´ הינה מעסיק גדול והקמת מפעל חדש הוא דבר שלא נעשה מזה עשור, מה גם שהמפעל יכניס לא מעט מצלצלים לקופת העירייה, אך במקרה של בריאות התושבים, יש לייחס לכך ערך עליון ולא לקבל החלטה בטרם יתקבלו תוצאות הסקר שתזמין העירייה.