אאא

לפנות ערב הסתיים הדיון הדחוף בלשכתה של נשיאת בית משפט השלום בירושלים, השופטת שולמית דותן, בעניינה של האם החשודה בהרעבת בנה.

הדיון אליו זומנו שני הצדדים, נקבע לאחר שהאם לא התייצבה לבדיקה הפסיכיאטרית, אותה הייתה אמורה לעבור היום. לדיון זומן גם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שחתם כזכור ביום שישי על ערבות כספית אישית לשחרורה של האם מהמעצר.

הרב אברהם פרויליך שבביתו מתאכסנת האם, הסביר לשופטת בשיחת טלפון שבוצעה אליו מלשכתה, כי דחיית הבדיקה נעשתה, משום שהאם לא חשה בטוב. "היא לא נרדמה כל הלילה" אמר הרב פרויליך. את אי התייצבותו לדיון, הסביר הרב פרוליך בעובדה, כי "קיבל את ההודעה מאוחר".

"אני מקווה שאף אחד אינו מנסה להתחכם עם החלטת בית המשפט שניתנה בהסכמת כל הצדדים", הגיבה השופטת דותן. 

ה"הסתבכות" מהיום, הינה יומיים בלבד לאחר שהאם החשודה בהרעבת בנה שוחררה במאמצים רבים למעצר בית. אחד מתנאי השחרור היה, שהאם תעבור בדיקה פסיכיאטרית על-ידי ד"ר יעקב ויל. בדיקה שניתנה כפשרה, עקב היותו פסיכיאטר שהוזמן באופן פרטי, ולא מטעמה של הפסיכיאטריה המחוזית.

.

 נציגי המשטרה והפרקליטות, שראו באי התייצבותה של האם לבדיקה "הפרת תנאי מעצר", דרשו וקבלו כינוס דחוף של בית המשפט, לדיון בהמשך שחרורה. בדיון בלשכתה, תהתה השופטת על אופן התנהלות העניינים ועל העובדה כי לא כובד הסיכום, שניתן בהסכמת שני הצדדים.

מחר יתקיים המשך הדיון בעניין, כשהשופטת תבקש "להבין" שוב מדוע לא בוצעה הבדיקה המוסכמת. ומדוע לא ד"ר ויל הוא שהחליט בעניין מצבה הבריאותי, והאם הוא מצריך את דחייתה של הבדיקה. בדיון מחר ישתתפו מלבד עורכי הדין של האם, גם סגן השר ליצמן, והרב פרויליך הערבים לשחרורה.

בינתיים ביקשה המשטרה צו עיכוב יציאה מן הארץ כנגד האישה. השופטת אישרה את  הבקשה, למרות הצהרת עורך הדין של האם, כי אין בכוונתה לצאת מהארץ.