אמו של  העצור: במה ההפגנה עזרה?
(צילום: כיכר השבת)

בית המשפט הצבאי גזר השבוע 14 ימי מחבוש על משה אלאשווילי (19), תלמיד ישיבת "נחלת אשר" בפתח-תקווה. מאז הוא שוהה מאחורי סורג ובריח בכלא 6 שבצפון כשאיש מבני משפחתו לא שוחח עמו.

אמו, מירי, משחזרת בשיחה עם "כיכר השבת" את רגעי מעצרו. "ביום ראשון בשעה 2:00 בלילה, כשהוא חזר מהישיבה הגיעו שוטרים לקחת אותו באומרם כי הוא לא התייצב בלשכת הגיוס, הייתי בהלם, הם באו באמצע הלילה בעודי ישנה, לא ידעתי מה קורה סביבי".

"אבל הוא התייצב פעמיים, זה לא נכון שהוא לא התייצב", הודפת האם את טענות הצבא. לדבריה, בנה העצור היה אמור לעבור ניתוח באותו הזמן בו היה אמור להתייצב לצו נוסף.

"בתאריך 20/10 היה זה תאריך נוסף שעליו היה להגיע ללשכת הגיוס, הייתי עסוקה בגלל הניתוח אותו הוא אמור היה לעבור, אמרתי לו תלך ללשכה, תגיד להם שיש לך ניתוח - תדבר איתם, אין ממה לפחד תגיד את האמת", מספרת האם.

משה, עשה כרצון אמו, בתום שיחתם הוא נסע אל לשכת הגיוס הקרובה לביתו, בפני החיילים הוא ניסה להסביר את הסיטואציה אליה נקלע שלא באשמתו.

"הוא באמת הראה להם את המסמכים שמוכיחים את קיומו של הניתוח, אני לא יודעת מה הוא דיבר שם וזאת הבעיה", מוסיפה האם.

לדבריה, "בהגיעו לבקו"ם, הוא החל לבכות מדוע החיילים מקללים האחד את השני, אני לא יכול להישאר כאן. האמת שלא מתאים לו לעשות צבא מפני שהוא נחשב לעילוי - העידית שבעידית, כולם אוהבים אותו".

תנאי הכלא לא אפשרו לו לשוחח עם איש מבני משפחתו, והאם קובלת על-כך. "אסרו עליו לדבר איתנו, אף אחד לא התקשר אלינו. בעלי לא ביקר אותו בגלל שאי אפשר להיכנס לבקר, רק אחרי שמונה ימים ניתן יהיה לבקרו", היא מספרת.

צפו: מאות בהפגנת המחאה בכניסה לכלא 6

אתמול (רביעי) בשעת צהרים מוקדמת הגיעו עשרות חרדים בראשות הגאון רבי שמואל אוירבך להביע תמיכה בבחור, המונים צבאו על דלתות בית הכלא, נשאו שלטים בגנות כפיית הגיוס ושרו שירי מחאה.

אמו של "גיבור" הפרשה מסרבת להתרשם מהתמיכה שהפגינו האנשים בבנה: "לא יודעת האם ההפגנה עזרה, מה זה עזר לחרדים? הלוואי היה עוזר. אני לא חושבת שהם רעדו מההפגנה".

"השאלה מה יצא מההפגנה, אני רוצה שיצא משם לא רוצה שיהיה בכלא, עכשיו הוא בידיים שלהם" היא מוסיפה בצער.