אאא

לקראת נאומו המדיני של ראש-הממשלה בנימין נתניהו בשבוע הבא באוניברסיטת בר-אילן, החלו האמריקנים, יחד עם כלי-התקשורת הישראלים, בהפעלת לחץ חסר-תקדים על ראש-הממשלה.

האמירות של ראש-הממשלה, כי "הבנייה תימשך", מדאיגה כנראה את האמריקנים וכמובן את כלי-התקשורת שלנו. היום התראיינה שרת החוץ האמריקנית הילארי קלינטון לערוץ טלוויזיה בארה"ב ואמרה כי כל מנהיג ישראלי יגיע בסופו של דבר לאותו המסקנה באשר לסכסוך הישראלי-פלסטיני. "מי היה מאמין שאריאל שרון ואהוד אולמרט יגיעו למסקנות אליהם הגיעו לגבי האינטרסים של ישראל? מי היה מאמין שנתניהו, בתקופת כהונתו הקודמת, היה מגיע לכמה מההחלטות אליהן הגיע?".

באשר לטענה הישראלית כי נשיא ארה"ב הקודם ג´ורג´ בוש העניק לאריק שרון הבטחה, לפיה הבנייה בגושי ההתנחלויות הגדולים מותרת, אמרה קלינטון כי ככל הידוע לה מדובר בהבטחה שניתנה בעל פה. "זה לא היה חלק ממסמך רשמי של המו"מ שהועבר אלינו בחילופי הממשל", אמרה.

במהדורת החדשות של ערוץ 2, חשף הכתב המדיני אודי סגל, כי ראש-הממשלה צפוי להגיד את המילים "שתי מדינות לשני עמים", בתנאים שלו. "נתניהו יקווה שתמורת המילים הללו, הוא יקבל הנחה בנושא ההתנחלויות", פרשן סגל.

סביר להניח כי ראש-הממשלה לא יגיד את המילים הללו, אבל כלי-התקשורת ממשיכים במסע הלחצים. רק הבוקר אמר נתניהו בישיבת הממשלה: "בימים האחרונים אני קורא ושומע ציטוטים שונים המיוחסים לי, ושלא נאמרו על ידי".