אאא

האם ההאקר הסעודי OxOmar "עומר" הפיל את אתרי הבורסה בת"א ואתר אל-על? בשעה זו הכניסה לאתרים האלה לא מתאפשרת, ובאתר אל-על ישנה שקופית כי האתר מושבת עקב עבודות תחזוקה.

החברה שיגרה הודעה לתקשורת: "אנו מודעים לכך שמזה שבועיים מתנהלת מלחמת סייבר נגד מדינת ישראל. אל-על עוקבת מקרוב אחר פעילות ההאקר הסעודי. כמו כן, אנו נוקטים באמצעי זהירות בפעילותו של אתר החברה. כתוצאה מכך ייתכנו שיבושים בפעילותו של האתר".

גם אתר הבורסה בת"א לא עולה, וגם שם הועלתה שקופית כי האתר נמצא בעבודות תחזוקה. מהנהלת הבורסה טרם נמסרה תגובה והנושא נבדק.

"הייתה התקפה של האקר על אתר הבורסה אבל אנחנו לא יודעים מי תקף", אמר גורם המקורב לנושא. "דרכי הגישה לאתר נחסמו. הבורסה מנסה לשנות כל פעם את דרכי הגישה כדי שאנשים יוכלו להיכנס ולכן ניתן להיכנס לאתר לסירוגין אם עושים הרבה F5. כרגע, דרכי הגישה מפוצצות אבל אתר המאיה עובד כרגיל וכך גם מערכות המסחר".

הבוקר דווח באתר ynet כי קבוצת האקרים פרו-פלסטיניים חשפה בפני ההאקר הסעודי כי הם מתכננים להפיל את שני האתרים - ונראה כי האיום התממש. ynet התכתבו עם ההאקר הסעודי OxOmar והוא הבטיח שקבוצת האקרים תפיל היום את אתרי הבורסה ואל-על.

בתוך כך, אתמול פורסם כי ארגון החמאס "מצדיע" להאקרים הפרו-פלסטיניים ובתוכם "עומר", על כך שהצליחו לערער ולפגוע בישראל ע"י המתקפה של השבועות האחרונים. ארגון החמאס קורא להגביר את מלחמת הסייבר נגד ישראל במסגרת "חזית חדשה של התנגדות לכיבוש הישראלי", מסר דובר החמאס בהודעה היום (ב').

אתר אל על / מתוך: האתר

אתר הבורסה / מתוך: האתר
למעלה: אתר אל-על; למטה: אתר הבורסה