אאא

בעקבות פנייתו של סגן ראש הממשלה ושר הפנים יו"ר ש"ס אלי ישי אל נשיא המדינה בבקשה לחון את השר לשעבר שלמה בניזרי, שעונשו הוחמר בבית המשפט העליון לארבע שנים, קמה מהומה תקשורתית ודיון ציבורי המתנהל מאז אתמול.

הבוקר, במאמר מערכת בעיתון 'הארץ', טורחים אנשי המערכת "להזכיר" לנשיא המדינה פרס מה העמדה "הנכונה" של הקו השולט באליטה התקשורתית-ציבורית-פוליטית הישראלית.

"זו הפעם השנייה בתוך שבועות, שהשר ישי מבקש לטשטש את ההפרדה בין הרשויות, אבן יסוד בכל דמוקרטיה. הפעם הקודמת היתה בפרשת "האברך הדורס", איתמר ביטון, שנאשם בדריסת קופאית וישי פנה לשופט בבקשה שלא ירשיעו. גם אז היה מדובר באדם המקורב לש"ס", נאמר במאמר.

"ישי אינו מסתפק בבקשה אישית, אלא בוחר לנופף בעובדת היותו של בניזרי בן לעדות המזרח כסיבה לשחרורו מהצורך לרצות את עונשו. אכן, הפצע החברתי מדמם, גם אם הוא הולך ונרפא, אבל בינו לבין הרשעת בניזרי אין דבר וחצי דבר. הניסיון להשתמש בו, כדי להביא לביטול פסק דין של בית המשפט העליון הוא מהלך ציני ברוח ש"ס של דאגה למקורבים, ותו לא. אילו תיענה בקשת החנינה של ישי כי אז יהיה מדובר באיפה ואיפה", נאמר עוד.

כעת נותר להמתין להחלטתו של הנשיא פרס, שמחד גיסא מחויב עמוקות לש"ס שהעלתה אותו על כס הנשיאות הנחשק, ומאידך, כבשר מבשרה של האליטה המשתייכת לצד השמאלי של המפה הפוליטית, שעמדתה באה לידי ביטוי במאמר המערכת של 'הארץ', הוא מחויב לעשות את דברה.

כיצד ינהג פרס? נמתין ונראה.