אאא

לאורי קמבו, חברת מועצת העיר ניו יורק, הביעה בשבוע שעבר התנצלות בגין הצהרה קודמת שנתנה, ובה האשימה דווקא את היהודים בתקיפות הנוקאאוט ההולכות וגוברות בשכונות היהודיות. 

בדבריה שעוררו סערה, האשימה קמבו את הישגיה של הקהילה היהודית ואת רגשות הטינה כלפי היהודים - כמניע לתקיפות נגדם. לדבריה, התושבים השחורים המתגוררים באיזור קראון הייטס חוששים להיזרק החוצה על ידי היהודים השולטים באיזור.

בשבוע שעבר, הביעה קמבו התנצלות בפני קהל בוחריה היהודים, ואמרה כי דבריה לא שיקפו את אמונתה. "אני רוצה לבנות גשרים ולקרב בין אנשים, ולכן אני בעיקר מצטערת על כך שההערות שלי על האירועים האלימים האחרונים בקראון הייטס פגעו בקהל הבוחרים שלי".

תקיפת 'נוקאאוט' (צילום: מתוך יוטיוב)

"הכוונה שלי הייתה לעורר דיאלוג על נושא חשוב" אמרה קמבו, "אבל חלק ממה שכתבתי הדגיש את המחלוקות, במקום להביא לתחושת יחד". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אני באמת מתנצלת בפני הבוחרים שלי, שנגרם להם כאב בגלל מה שכתבתי. זה היה ההפך מהכוונה שלי. המילים שלי לא העבירו את מה שהיה בלב שלי". קמבו הסבירה כי יש בה "רצון עמוק להביא לקירוב בין קהילות רבות".

כזכור, גל של אלימות על רקע אנטישמי מכה לאחרונה את ברוקלין והסביבה. לתופעה המדאיגה יש גם שם – "משחק הנוק-אאוט", המכונה גם "הכה את היהודי" - "Knock out the Jew".

במסגרת ה"משחק", מותקף אדם תמים ברחוב באמצעות אגרוף המכוון לפניו ואמור להפיל אותו לרצפה. בראיון לרשת סי.בי.אס, העיד ר' יעקב ברמן, עסקן חרדי מברוקלין, כי הנערים המתקיפים, רובם הגדול אפרו-אמריקנים, מסתובבים ברחבי השכונות החרדיות, ופשוט מכים יהודים ללא סיבה.