אאא

הבורסה עברה לירידות: כי"ל והחברה לישראל בולטות בירידות של כ-2.5%

המעו"ף יורד ב-1.1% לאחר שפקע בעלייה של 0.2%. פועלים מאבדת 1.4% לאחר שהבנק גייס הון בהיקף שיא: 1.5 מיליארד שקל. אלקטרה נדל"ן בולטת בעלייה של 3.7% לאחר המלצה חמה מ-IBI.

לאחר פקיעה רגועה עברו המדדים המובילים בת"א להסחר בירידות שערים, כאשר מדד המעו"ף מאבד יותר מ-1% ומדד הבנקים מאבד 1.5%. כי"ל והחברה לישראל בולטות בירידות של כ-2.5% ומניית הפועלים מאבדת 1.3% לאחר שגייסה הון בהיקף שיא.

בתחילת יום המסחר פקעו האופציות ליוני על מדד המעו"ף בשער של 859.29 נקודות -עלייה של 0.2%, ומדד הבנקים פקע ב-798.07 - עלייה של 0.3% ביחס לרמת הסגירה אתמול, כאשר מדד המעו"ף זינק אז ב-2.1% לרמה של 857 נקודות ומדד הבנקים שהוביל את העליות אמש וטיפס ב-3.1% וננעל ב-795 נקודות. נזכיר כי פקיעת אופציות התרחשה היום גם באופציות על מספר מניות בת"א. מדד הבנקים הושפע אתמול לטובה מהעלאת ההמלצה לסקטור בישראל ע"י הבנק הבריטי ברקליס.

"המיתון בישראל בעיצומו בשל חשיפה גבוהה לסחר העולמי, אך השפעת הנזק ממותנת על ידי בעיות קלות בלבד במערכת הפיננסית הישראלית וכן על ידי היעדר בועה בשוק הנדל"ן הישראלי", נכתב בדו"ח של ה-OECD. "הצמיחה תחזור כבר בסוף השנה, אך זו תהיה מתונה".