אאא

גזירת הגיוס המרחפת על אלפי בני התורה ממשיכה לעורר דאגה הן בציבור הרחב ובנציגיו במפלגות החרדיות והן אצל גדולי ישראל ומנהיגי הדור.

שאלות רבות מונחות לפתחן של גדולי ישראל בנושא, מי בשאלה כיצד להתמודד עם צו כזה או אחר שהגיע לביתו ומי בהתייעצות בשאלות הרות גורל לגבי שירות צבאי או אזרחי.

בימים האחרונים, נכנס בחור ישיבה למעונו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן, ברחוב חזון איש 5 בבני-ברק, וביקש להתייעץ עם ראש הישיבה.

הבחור, פתח ואמר כי אין לו חשק לשבת וללמוד בישיבה ושאינו מרגיש "טעם בלימוד". לדבריו, הוא מתחבט מה לעשות ושוקל ללכת ולהתגייס לצבא.

ראש הישיבה, שוחח עם הבחור וניסה לומר לו שינסה ללמוד רק גמרא או שינסה ללמוד דברים אחרים כמו הלכה או דברים קלים יותר, אך הבחור שב והתעקש כי הוא רוצה ללכת לצבא.

"תיסע להודו", הפתיע הגראי"ל שטיינמן בתשובתו לבחור.

עם צאתו של הבחור מביתו של ראש הישיבה, ניגשו בני הבית לגראי"ל ושאלו אותו לפשר תשובתו ומדוע דווקא להודו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בחוכמתו כי רבה, השיב להם הגראי"ל: "מאיפה לי לדעת, אולי שלחו אותו ויש לו בכיס מכשיר הקלטה, ואחר-כך יילך לרדיו ולתקשורת ויפרסם שאמרתי שהוא יכול ללכת לצבא".

בתוך כך, בימים האחרונים מאות בחורי ישיבה שלא נענו להוראת מועצת גדולי התורה, ולא התייצבו בלשכת הגיוס עם קבלת הצו הראשון, נתונים בסכנה מיידית למעצר.

בימים האחרונים, פתחה המשטרה הצבאית במבצע רחב היקף לעצור את המשתמטים והעריקים מצה"ל. במשטרה הצבאית מעריכים כי מדובר במאות עריקים, והם מתכוונים להביא למעצרם של כולם. עד כה נעצרו קרוב ל-300 עריקים, מכל רחבי הארץ, והמבצע נמשך.

לפי הדיווח ב'קו החשיפות', בוועד הישיבות הצליחו להוביל לפתרון מיידי מול הגורמים בצבא, לפיו, בחורים שיתייצבו בימים הקרובים בלשכות הגיוס, יביאו לביטול צווי המעצר נגדם.