אאא

פחות מ-24 שעות לתחילת הסיבוב השני בבחירות לנשיאות צרפת נראה שהנשיא המכהן ניקולא סרקוזי מצליח לצמצם פערים מהמועמד הסוציאליסטי המוביל פרנסואה הולנד. היום פורסם הסקר האחרון והצביע על כך שהולנד מקבל 52% לעומת 48% שמקבל הנשיא סרקוזי.

למרות שהפרשנים הפוליטים קבעו שלא היה מנצח ברור בין שני המתמודדים בעימות הטליוויזיוני שהתקיים בינהם ביום רביעי האחרון, הסקרים מראים שסרקוזי הצליח לצבור מומנטום על חשבון יריבו הסוציאליסטי מאז העימות שגלש לפסים אישיים וכלל העלבות והתקפות אישיות מצד שני המתמודדים.

"למרות שנראה שסרקוזי מצליח לצמצם פערים ביום האחרון של קמפיין הבחירות, הניצחון של סרקוזי יהיה מורכב", אמר לינדרט דה-ווגוד, ראש מחלקת המחקר הפוליטי בחברת המחקר TNS, במהלך ראיון לרשת בלומברג. "ב-8 הבחירות האחרונות לנשיאות לא הצליח מועמד להפוך את הקערה על פיה 3 ימים לפני הבחירות. הסיכוי של סרקוזי לנצח בבחירות עומד כרגע על 1 ל-10".

צרפת, בדומה למדינות אחרות באירופה, סובלת משיעור שיא באבטלה שהגיע לכ-12%, ולכן הנושא הזה עמד במרכז מערכת הבחירות הנוכחית בצרפת. אולם סרקוזי הצליח לצבור קולות בקרב הבוחרים שמתנגדים להגירה האיסלאמית לאירופה. סרקוזי פנה לאותם בוחרים וטען שהוא בעד הגבלת ההגירה לצרפת ושמירה על שורשיה הנוצריים.

"אם לא נתמודד עם הבעיות שמדאיגות את הצרפתיים, אז אחרים יבוא ויקחו את מקומנו", אמר סרקוזי אתמול במהלך עצרת בחירות. "בבחירות הבאות לא יהיו 6.5 מיליון מצביעים לחזית הלאומית אלא הרבה מעבר".