אאא

הבחירות לנשיאות המדינה: פחות משלושה ימים עד לתום המועד בו יוכלו להציג מועמדים את עשרה חתימות החכי"ם שתומכים בהם לתפקיד הנשיא, וחתן פרס נובל הפרופסור דן שכטמן השיג את החתימות הנדרשות אותם יגיש ליו"ר הכנסת יואל יולי אדלשטיין ביום שלישי הקרוב.

שכטמן התלונן בימים האחרונים כי עשרות חברי כנסת מסרבים להיפגש עמו לקראת הבחירות לנישאות, אך כנראה שהחופש שקבלו חברי הכנסת מ"יש עתיד" אפשר לשכטמן להשיג את עשרת החתימות.

את החתימה העשירית קיבל שכטמן ברגע האחרון ממשה פייגלין, למרות שהוא אינו תומך בו לנשיאות. פייגלין: "אין לי כוונה להצביע עבור פרופ' שכטמן לנשיאות. אבל כששמעתי שלא הצליח לגייס יותר מ 9 חתימות, התקשרתי אליו ואמרתי לו שעל אף שלא אצביע עבורו - אחתום לו. לא ייתכן שחתן פרס נובל לא יוכל להתמודד לנשיאות בישראל."

בכך מצטרף שכטמן רשמית למתמודדים ראובן רובי ריבלין ופואד בן אליעזר. כעת נותרו שניים שצפויים להתמודד אך לא הודיעו שהשיגו את החתימות והם יו"ר הכנסת לשעבר דליה איציק והשופטת בדימוס דליה דורנר. 

ובינתיים, ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם הודיע במי הוא תומך לתפקיד וההערכות בליכוד כי נתניהו לא יתמוך באף מועמד וזה בזמן ששר הביטחון משה בוגי יעלון פועל בימים האחרונים לקדם פגישה בין נתניהו לריבלין.