אאא

הבחירות לראשות עיריית ניו יורק:  ביום שלישי הקרוב ייערכו הפריימריז במפלגה הרפובליקנית ובזו הדמוקרטית, שיכריעו את זהותו של מועמד המפלגות לתפקיד ראש העיר בבחירות שייערכו בנובמבר.

מסקרים שנערכו בימים האחרונים עולה, כי המועמד המוביל כעת בקרב חברי המפלגה הדמוקרטית הינו ביל דה בלסיו, שזוכה לתמיכת חלק נרחב מהקהילות החרדיות בשכונת בורו פארק ווילאמסבורג שברובע ברוקלין.

בערב החג, הגיע דה בלסיו למסיבות התרמה מיוחדות שנערכו בבתי נגידים חרדים כשהם מצהירים בכך על תמיכתם הרשמית בו. בנוסף גם בחסידות מהר"א מסאטמר הוחלט בימים האחרונים להכריז על תמיכה רשמית בדה בלסיו. 

 (צילום: א בליק)
דה בלסיו בערב התרמה שערכו חרדים עבורו (צילום: א בליק)
הגדלה

יצויין עם זאת, כי גם שני המועמדים המובילים הנוספים כריסטין קווין וביל תומפסון ממשיכים לחזר אחר הקול החרדי שעשוי להשפיע על גורל הבחירות ותומפסון אף הגיע להתברך במעונם של האדמו"רים מהר"י מסאטמר, סקולען, פאפא ומונקאטש.

במקביל לתמיכתו של המהר"א מסאטמר במועמדותו של דה בלסיו, מסתמן כי בקרב חסידי מהר"י מסאטמר יביעו את תמיכתם דווקא במועמד השחור ביל תומפסון.

בתוך כך, בימים האחרונים תקף ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג את הקמפיין שמוביל דה בלסיו וכינה אותו כ"גזעני". בלומברג הצהיר כי במרוץ במפלגה הרפובליקנית הוא תומך בגו'ן לוטה, ובמפלגה הדמוקרטית הוא תומך בכריסטין קוויין. 

 (צילום: א בליק)
תומפסון עם חסידי סאטמר (צילום: א בליק)
הגדלה

ההערכות בקרב פרשנים פוליטים בעיר הנם כי באם ינצח דה בלסיו בהתמודדות במפלגה הדמוקרטית, הרי שבלומברג יתגייס ויטיל את כל כובד משקלו לטובת המועמד הרפובליקני.

"המדיניות עליה מצהיר דה בלסיו בקמפיין הנה הפוכה לחלוטין ממדיניותו של בלומברג, ובשל החשש ממהפך בעיר הוא יעשה הכל בכדי שדה בלסיו לא ייבחר". אומרים הפרשנים בניו יורק.

דה בלסיו עם חברים חרדים (צילום: א בליק):