אאא

"זה נראה שנתניהו מותח ביקורת על מדיניות הממשל האמריקני כלפי ישראל ומגדיר אותה כנוגדת את הערכים האמריקניים", כך הגיב היום (יום שני) דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט לדברי ראש הממשלה הישראלי בנימין נתניהו ולפיהם מדיניות הנשיא ברק אובמה נוגדת את ערכיה של ארצות הברית.

לדברי ארנסט: "כשמדובר בערכים אמריקנים, הערכים שלנו הובילו אותנו לתמוך בישראל. אלו אותם ערכים שהובילו אותנו לממן את כיפת ברזל ולהגן על ישראלים מפני מתקפות טילים".

ארנסט הוסיף כי מערכת כיפת ברזל "מגנה על ישראלים מפני תקיפות טילים של טרוריסטים איסלאמיים. זה ברור עד כמה שהערכים שלנו מכתיבים או לפחות מכוונים את המחשבה של הממשל האמריקני כלפי ישראל".

המתיחות הנוכחית בין ראש הממשלה וממשל אובמה גברה בין היתר בשל ראיונות שהעניק ראש הממשלה בנימין נתניהו לתקשורת האמריקנית במהלך ביקורו בארצות הברית, בהם טען כי גינוי אובמה לבנייה הישראלית בירושלים בינה מנוגדת לעריכה של ארצות הברית.

"זה מנוגד לערכים האמריקנים וזה לא מבשר טובות לשלום. הרעיון שהבנייה היא טיהור אתני ומהווה תנאי לשלום עבור ישראל, זה בדיוק ההפך". אמר ראש הממשלה בראיון ששודר אמש ב"פגוש את האומה" ברשת CBS.