אאא

מדובר בקרן החדשה לישראל וארגוני שמאל שהתארגנו ופותחים במסע שיסוי נגד החרדים המקפחים את נשותיהן החרדיות בכך ש"מאלצים אותן" לשבת בנפרד באוטובוס, לעמוד בתור נפרד וכדומה.

 

הנה החשיפה הראשונה של הפרטים, ואנא היזהרו אל תיפלו בפח. נשים חרדיות לא שותפות לפרופגנדה הנבזית שהוכנה על ידי הארגונים האלו, המבטיחים לחדור לכל מקווה ולחלק שם חומר לנשים חרדיות, ובמקביל גם לעבור בלילות בשכונות החרדיות ולחלק לנשים החרדיות חומר כיצד עליהן להיזהר ולהמנע מ"הקיפוח הנוראי", בתוספת שסוכריה של ממש, יחד עם המכתב יחולקו גם תופינים, כשרים למהדרין כמובן...

 

הכותרת השקרית של הקרן החדשה היא ש"חרדים יוצאים כנגד אפליית הנשים במרחב הציבורי". "הקמפיין, כך מבטיחים מארגני מסע השיסוי המלוכלך, יכלול אמצעים שטרם נוסו כדוגמת שימוש במרחב בתי הכנסת להעברת המסר ושימוש במקורות הלכתיים בנוסף לפרסום ממוקד לקהל החרדי על גבי אוטובוסים הנעים השכונות החרדיות".

 

ראשי מסע השיסוי אומרים כי "הקרן החדשה לישראל, ארגון הגג של ארגוני החברה האזרחית ומספר ארגונים ירושלמים מתחילים היום בקמפיין חדש הקורא לנשים במגזר החרדי שלא לשתוק נוכח גילויי ההפרדה הכפויה במרחב הציבורי אשר נכפית על נשים חרדיות. בשנים האחרונות גברו גילויי אפליית נשים בחברה החרדית הירושלמית. גילויי האפליה החלו מתגלים בקווי אוטובוסים בהם הנשים נאלצות לשבת מאחור, במקומות קדושים דוגמת הכותל בהם נשים אינן יכולות לעבוד את עבודתן הדתית כרצונן ואפילו במדרכות מסוימות ברחבי העיר ירושלים. לכן, החליטו מספר ארגונים להתאחד ליצירת מודעות בקרב נשות המגזר החרדי לתופעה המתרחבת ולהשלכותיה השליליות".

 

הקמפיין המסווה 

במסגרת הקמפיין הוקם "קו חם" תחת השם המכשיל, "השמיעיני" אשר "אליו יוכלו חרדים וחרדיות להתקשר ולספר על מקרים שונים של הדרה מהמרחב הציבורי".

 

מארגני המסע האנטי חרדי, לא מתביישים להודות במסר שהעבירו לראשי הארגונים השותפים להם ש"פרסום הקו החם מאפשר לפרסם את התופעה תוך שימוש במוצר "כשר" אשר אינו בא במוצהר לצאת כנגד החברה החרדית. כמו כן הקו החם עתיד למפות תופעות של אפליית נשים חרדיות במקומות השונים ולתת לנשים אמצעי להיאבק באפליה".

 

"במסגרת הקמפיין, מבטיחים מארגניו, יפורסמו שלטים על גבי קווי אוטובוסים אשר עוברים ברחובות בהם גרות הקהילות החרדיות, יחולקו עלונים במקומות אסטרטגיים לקהילת הנשים החרדיות (מקוואות, עזרת נשים ועוד) ויתלו פשקווילים הקוראים לבנות ישראל לשתף פעולה עם הקו החם. בעתיד אמורים העלונים להיות מחולקים בתוספת שי לנשים ולהתגלות על ספסלי בתי הכנסת ברחבי ירושלים כמו כן נבדקת האפשרות להרחיב את הקמפיין לאינטרנט ולתקשורת הדיגיטלית בכלל".

 

יובל יבנה, פעיל בפורום הארגונים השותפים למיזם, אומר ש"לקראת החלטת שר התחבורה בנושא קווי האוטובוסים בהם ישנה הפרדה בין גברים ונשים, נערכנו מספר ארגונים ירושלמים, לקמפיין שציג את התמונה במלואה. לא מדובר רק באוטובוסים בהם נשים נכפות לשבת מאחור אלא במדרכות, מקומות תפילה ועוד קומות רבים. הדרת הנשים מהמרחב הציבורי במסווה הלכתי מסוכנת לדמוקרטיה ולחברה הישראלית כולה".

 

יצוין שזו הפעם הראשונה שארגונים חילוניים מנסים להתערב ביסודות ההלכה המקובלת ברחוב החרדי, אצל כל הנשים, מתוך מטרה עקיפה וברורה להכפיש את נשות ישראל וליצור רושם ברחוב הכללי החילוני כאילו הנשים החרדיות מתנגדות לעמדת ההלכה, דבר שאין לו כל בסיס ושחר.