אאא

"את המהפכה הזאת איש לא יעצור" - כך אמר הערב חבר-הכנסת לשעבר הרב שלמה בניזרי בעצרת תמיכה מיוחדת שנערכת למענו בישיבת 'אור-החיים' .

באירוע נוכחים מאות מתלמידיו, תומכיו ומכריו מרחבי הארץ. עזרת נשים נפתחה במיוחד.

את האירוע פתח בניזרי בדברים על הבדרן החילוני דודו טופז שהתאבד אמש בתלייה. בניזרי אמר כי התקשורת עשתה רצח אופי לדודו טופז, שהתאבד הבוקר בתאו בבית המעצר. "כל אדם, גם אם חטא, יש מאחוריו בן-אדם, חיים", וציין: "ראיתי את האכזריות שיש במדינה".

בניזרי דיבר בהרחבה על הפרשה שבגינה יכנס לבית-הכלא, כשהוא תוקף את העוול שנעשה לו על-ידי בית-המשפט. 

הרב אורי זוהר דיבר בהרחבה על מהפכת התשובה של בניזרי. במהלך נאומו, שאל: "מי מוכן לשבת חודש בשביל שלמה"? אצבעות רבות הורמו בקהל.

ישראל אייכלר שיבח את בני עדות המזרח ותקף את מה שאמרה ציפי לבני, שרבים מבוחריה רוצים לעשות דרכון זר. "בני עדות המזרח רוצים להיות בארץ-ישראל ולא מחפשים דרכון זר", אמר.

ה'תפתח' לעצרת התמיכה החלה אמש, לאחר שנחשף ב'כיכר השבת' קטע הוידאו בו נראה הרב עובדיה יוסף תוקף בחריפות את מערכת המשפט ואת שופטיו של בניזרי, אותם כינה "כופרים", כשהוא מוסיף: "אוי לנו שיש לנו בית משפט מעוות כזה".

כזכור, לפני כחודשיים החליטו שופטי בית המשפט העליון להחמיר את עונשו של בניזרי, שנידון תחילה ל-18 חודשי מאסר. "השחיתות הגוברת במוסדות השלטון הישראלי מחייבת לעשות מעשה על ידי הצבת תג מחיר גבוה יותר", נימק השופט אדמונד לוי. בניזרי יחל לרצות את מאסרו ב-1 בספטמבר.

'כיכר השבת' העביר את האירוע בשידור-חי - (השידור הועבר על-ידי חברת שרלייב)

לצפיה בשידור חוזר הקליקו כאן