אאא

הדי הפרשה הגזענית ב-NBA מסרבים לגווע. לאחר שהושעה מניהול קבוצתו, הבעלים היהודי של קבוצת הכדורסל "לוס אנג'לס קליפרס", דונלד סטרלינג, הגיב לראשונה.

סטרלינג קיים ראיון ברשת CNN לעיתונאי אנדרסון קופר. סטרלינג ביקש במהלך כל הראיון את סליחתם של אלו שנפגעו מדבריו.

"אני מתנצל על מה שאמרתי. אני מקווה שאלו שנפגעו ימצאו מקום בליבם לסלוח לי" אמר סטרלינג.

לדבריו, "אני לא גזען. אני מעולם לא מדבר על אנשים. אסור לי לעשות טעות אחת?".

אנדרסון שאל את קופר האם הוא יכול לסמוך על מישהו כרגע, לאחר שאשתו הדליפה את ההקלטות ואנשים איתם דיבר בטלפון לאחר פיצוץ הפרשה הדליפו את פרטי השיחה איתו.

סטרלינג אמר בתגובה כי "אני לא סומך עליה כרגע. אם הייתי יכול הייתי רק שואל אותה 'למה?'".

כזכור, סטרלינג נשמע בהקלטה שפורסמה ברשת TMZ אומר לאשתו שלא תזמין "כושים" למשחקים של קבוצתו. לאחר בדיקה שערכה הנהלת הליגה הוחלט להשעות את סטרלינג מהליגה לכל חייו ולקנוס אותו ב-2.5 מיליון דולר.

סטרלינג אמר בראיון: "האם אני לא זכאי לעשות טעות אחת ב-35 שנים בתפקיד? אני אוהב את הליגה ואני אוהב את השותפים שלי. אסור לי לטעות פעם אחת? אני יודע שזאת הייתה טעות נוראית ואני לא אעשה זאת שוב".

צפו בסטרלינג מגיב

עתידו של סטרלינג ב-NBA נמצא כעת בידיים של שאר 29 הבעלים של קבוצות הליגה, שאמורים להצביע בקרוב בנושא. במידה ו-75 אחוזים מהם יצביעו בעד הרחקתו מהליגה, הוא ייאלץ למכור את הקבוצה, או לנסות ולגרור את ה-NBA למאבק משפטי כדי להילחם על הבעלות.

"אם הבעלים מרגישים שצריך לתת לי עוד צ'אנס, אז הם ייתנו לי אותו", אמר סטרלינג.

כשנשאל מדוע חיכה עד עכשיו כדי להגיב על הפרשה, אמר סטרלינג כי "הסיבה שזה היה קשה לי, קשה מאוד, היא שאני טעיתי. אני גרמתי לבעיה ואני לא יודע איך לתקן אותה".